Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Itt az egyik eredménye az...

EagleHUN kérdése:

Itt az egyik eredménye az állandó telefon és kütyü nyomogatásnak ami "zombivá" teszi az emreket? Vagy én vagyok "maradi" 3X évesen?

Figyelt kérdés

[link]


Azt látom mindenütt, buszon vonaton metrón, utcán gyalogosnál, de még ott is ahol tiltva van (az autóban) hogy állandóan nyomogatja az "okos" mobilját mindenki, ha meg nem a fülükön van. (Tiszteletem annak a kevés autósnak aki megáll vagy head set et használ.)


És közben senki nem figyel, neki megy a másiknak, meg a fentebbi cikk történik.


Érdekes én meg tudom állni hogy akár tömegközlekedésen ülve állandó nyomogatásba kezdjek. Ha valami fontos van egy rövid SMS. Ha ez utcán ér akkor megállok félreállok ehhez nem megyek sehova. Még ott sem csinálom ahol sokat kell várnom, inkább figyelem mi történik körülöttem. (Mondjuk így kisebb eséllyel is fosztanak ki az tuti...)


Facebook és hasonló közösségi oldalak csak sztali gépről csinálom otthon, mert az ráér. A szöveges üzenet lényege pont az hogy nem kell azonnal válaszolni rá! Rá ér. Ha nem ér rá hívjon fel, megbeszélem vele 5 perc alatt! Addig félreállok valahova ahol hallom is!

De ha ezt nem akarja miért nem vesz egy Head Set-et?


Most mondjátok meg tényleg én vagy ilyen "maradi" vagy a többség tényleg ennyire H***E B***M? Rosszul látom?

Bocs hogy elragadtattam magam, de erre már tényleg nem lehet mit mondani!

Társadalomtudományi kérdés!



2016. aug. 19. 09:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valamilyen témában fejlődés van (pláne ilyen gyors, mint az informatikában), akkor a rendkívül heterogén emberiség egy része érti a történéseket és értelmesen használja az új lehetőségeket. Másik része rájön az új eszköztár adta csalási lehetőségekre. A döntő többsége azonban nem tudja a szükséges mértékben átlátni. Viszont lemaradni nem kíván, tehát használja, felszínesen, ahogy éppen képes rá. Ez a reklám és a divat mozgatórugója is. Röviden szólva az új lehetőségekkel az emberek többsége új szokásokat vesz fel, ez közízléssé, közgondolkodássá válik, és a többség - biológiailag közösségi lény lévén - követi a tendenciát. Most éppen azt, amiről itt szó van.

Más nézőpontból, működik az evolúció. Az evolúció lényege, hogy az élőlény agyberendezkedése (akár gondolkodni képes, akár nem) úgy van berendezve, hogy első szempont a túlélés. Második a kényelem (jólét, biztonság, kinek mi tetszik). Gyors technikai fejlődés gyors társadalmi változást eredményez, ez visszahat a fejlődésre, az egyén meg igyekszik követni ezt. Ha már képes rá, optimalizál. Ki ki képességei szerint. Egy ilyen helyzet valójában nyitja a társadalmi ollót, míg az akkora nem lesz, hogy egyesek belátják, zárni kell. És ekkor elindul egy más irányú folyamat. De ez már nem az egyén, hanem a társadalom evolúciója.

2016. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam 11-es.

Szépen megfogalmaztad, én sokszor nem értem ilyen jól az embereket és viselkedésüket.

2016. aug. 21. 15:42
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

Csak egy pillanatra visszanézve az emberi hülyeségre.

Nos, valóban már sok országben betiltották a pokemon játékot, de TELJESEN más okokból.

Az emberi hülyeségre a jó válasz egyébként nem a tiltás, hanem a hülyebiztos megoldások. Csak példaként, a pokemon app is frissül folyamatosan, a belőle következő hülyeség-balesetek elkerülésére.

Egy bizonyos sebességhatár felett nem működik már, hogy sofőrök nem játsszanak vele vezetés közben.

Egyre több a korlátozott hely, ahol nem működik.

Esetleg még, ha már GPS és térkép alapú, a veszélyes nagy kereszteződésekben letlithatnák, esetleg egy nagy feliratot feldobhatna minden kereszteződésnél, hogy nézz körül, hülyegyerek.

Minden új dolognak van egy átfutási ideje, amíg beépül a világ kontrollrendszerébe és alkalmazkodik meg engedi az embereket, a szabályozást stb. alkalmazkodni.

A mai felgyorsult fejlődésben csak sokkal több dolog van egyszerre ebben az átmeneti fázisban, ettől úgy tűnhet, hogy az emberi hülyeség magasabb szintre csap. Nem. Csupán több kihívás elé kerül.

Szóval szerintem nem annyira katasztrofális a helyzet.

2016. aug. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
En is rosszul vok ettol! Nem mobilozok vezetes kozbe de leutnem aki a fulen fogja a telefont a vallaval meg nyomja a fb-t! Ki*aszott fontos
2020. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!