Szerintetek milyen lesz a jövő iskolája? El lehet azt képzelni, hogy egyáltalán ne kelljen tanár, hanem csak online oktatás legyen?

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán, maximum ha kifejlesztik a tökéletes mesterséges intelligenciát, aki ugyanúgy tud magyarázni, mint a tanár, válaszol minden kérdésedre, másképp is el tudja ismételni az anyagot... stb. Gondolj bele, tanár nélkül bizonyos ismereteket nem vagy rosszul sajátítanának el a gyerekek, és borulna az egész rendszer...
2016. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen szükség van emberi kontrollra. De az online oktatás is feltételez emberi közbenjárást, ki fogja összeállítani a tananyagot? Ki fogja előadni azt?
2016. okt. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanár nélkül hogyan lehet megtanítani az írás-olvasást?

Vagy, ha a mesterséges intelligencia tud magyarázni, érzékelni, fegyelmezni, elkísérni a gyereket, akkor újra tanárnak fogjuk hívni?

A gyerekeknek is szükségük van társaságra.

2016. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolában nemcsak oktatás folyik, hanem nevelés is. Minél kisebbek a gyerekek, annál nagyobb fontossága van a nevelésnek.


Az oktatást talán át tudják venni gépek (bár én ezt sem hiszem el, mert tapasztalatom szerint sokszor a gyerek a tanár személyisége miatt szeret meg egy tárgyat, ami teljesen semleges lenne számára, főleg, ha csak a gépek tömnék bele az adathalmazt). Én általános iskolásokat tanítok, és szerintem ha gépek tanítanák őket, akkor egyáltalán nem tanulnának semmit, mert semmi nem venné rá őket arra, hogy leüljenek a gép elé, és hogy esetleg érdeklődjenek a tárgy iránt. Ezt a motivációt csak ember tudja megcsinálni kicsi gyerekeknél.


A másik része, a nevelés pedig olyan dolog, amit csak ember tud megcsinálni, gép nem.


Szóval szerintem soha nem lesz olyan, hogy a hús-vér embereket ki lehet majd iktatni a tanulás folyamatából, a tanítás módszerei változhatnak, sok mindent átvehetnek a gépek (e-book a könyv helyett stb.), de az egész feletti kontrollt a hús-vér emberek kezéből nem lehet kivenni.


Mondok egy egyszerű példát. A 11 éves gyerek ha nem ért a matekhoz, és csak gép tanítja, akkor ha X-szer sem jön ki az eredmény, a gép ugyanúgy csak objektíven azt jelzi felé, hogy "nem jó". A gyerek hagyni fogja az egészet a fenébe, és egy életre megutálja a matekot. De egy kedves tanárnéni a szárnyai alá veheti ilyenkor, és kedvesen elmagyarázhatja neki az anyagot, és sokszor csak a kedvesség, az odafordulás elég ahhoz, hogy a gyerek rájöjjön arra, hogy ez nem is olyan ördögtől való. És megérti a feladatot, meg bírja csinálni, lesz sikerélménye stb. (mert a pedagógus a gyerekhez is igazodik, és az ő szintjének megfelelő feladatokat ad neki, ha gyenge a gyerek, akkor először könnyű feladatot stb.).


Én nem tudom elképzelni, hogy ezt gép helyettesíteni tudná.

2016. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magántanulás nem való mindenkinek, csak annak, aki tud önállóan tanulni. Ezt a készséget valakinek ki kell alakítania. Vagy az iskolának, vagy a szülőknek, vagy a magántanárnak.
2016. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!