Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha hitlernek született volna...

Ha hitlernek született volna gyermeke, mi lett volna az ő sorsa?

Figyelt kérdés

Képzeljük el, hogy hitlernek születik egy gyermeke mondjuk 1940ben és a háború befejeztekor nem vetetik be vele a ciánkapszulást, tehát túléli és publikus, hogy ő kinek a fia/lánya.

Mit tettek volna vele, vagy mi lett volna az ő sorsa?



2016. nov. 1. 05:13
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Egyik perfektül hazudó osztálytásram azt mondta hogy hitlernek minden lemenőjét megölik

Aztán mondtam hogy nem volt gyereke és a ciánkapszulával meg megölte magát szal később se lett

2016. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
De szeintem őt is megbüntették volna mert "az apja mit tett? Ö se lesz jobb"
2016. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ez nagyban függött volna attól, hogy milyen társadalmi szerepet vállal.
2016. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy kicsit részletesebb kifejtés mondjuk érdekelne például a harmadik válaszolótól.


Az első válaszoló kommentjének nem is értem a létjogosultságát, valószínűleg nem olvastad el figyelmesen, amit leírtam.

2016. nov. 1. 08:01
 5/10 EagleHUN ***** válasza:

Ami most következik az találgatás mivel H.nek nem lett gyereke, de ha ennyire szeretnéd logikusan találgatok neked részletesen is:


Mivel az oroszok foglalták el Berlint esélye nem lett volna ha kiderül kinek a gyereke.

Vagy az orosz katonák ölik meg, ha lány előtte meg is erőszakolják.

Ha mégsem akkor Sztálin kezére jut. Ha életben is hagyta volna (amit kétlek) akkor átnevelik komcsivá, olyan szinten hogy köpje le az apja képmásait.

És persze közben a KGB szoros megfigyelése alatt tartják nehogy "hatalomra törjön". Lehet hogy KGB-s házaspárhoz adták volna örökbe ezen célból.


Ha nem Berlinben marad hanem előtte a szülei kimentik onnan máshova és esetleg a szövetségesek kezére jut:

Amennyiben a szövetséges katonák nem lövik le amikor kiderül kicsoda (nyilván 4-5 évesen nem ő mondta volna el!) és nem erőszakolják halálra (tévhit hogy a szövetségesek kevésbé csináltak ilyet mint az oroszok)

akkor:

Örökbeadás lehetőleg pszichológiához értő CIA-s, MI6-os házaspárhoz. Átnevelés lehetőleg kémmé. Sosem tudta volna meg kinek a gyereke, egyszerűen nem mondták volna el neki.

2016. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alain Delon ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy pl. ha kiállt volna a nyilvánosság elé, vállalva azt, hogy ő ki, és mondjuk aktív szerepet vállalt volna a náci bűnök minél alaposabb felkutatásában, akkor biztos pozitív elbírálást kapott volna mindenkitől. Ha meg csak elsunnyogta volna magát, akkor elő-utóbb biztos népharagot provokált volna maga ellen.
2016. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Képzeljük el hazaérve a vadászadból, egy anyafarkas megette a családodat, két lányodat,három fiadat.


Belépsz az ajtón és látod mi történt. Időközben leelett az anyafarkas, de mivel már öreg volt, és túl sok volt neki a hat ember, kijuladt a gyomra.


Szóval, ott van az anyafarkas egyetlen utódja, mit csinálsz vele?

2016. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Himmlernek és Göringnek vannak még ma is élő gyerekei. Edda Göring például sosem kommentálta apja tetteit, de utalt rá, hogy kedves emlékei is vannak vele kapcsolatban, ami annyira nem meglepő. Nem tudom milyen sorsuk volt, de összességében úgy tűnik békén hagyták őket, ez valószínűleg Hitler gyerekeivel sem lett volna másképp.
2016. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:
47%

"Én arra gondoltam, hogy pl. ha kiállt volna a nyilvánosság elé, vállalva azt, hogy ő ki, és mondjuk aktív szerepet vállalt volna a náci bűnök minél alaposabb felkutatásában, akkor biztos pozitív elbírálást kapott volna mindenkitől."


Nem tudom tudsz -e róla, de közvetlenül a háború vége után a koncentrációs táborokat Német hadifogoly táborokká alakították. Ami önmagában még nem baj, csakhogy bosszúra szomjazó zsidók beépültek oda és mérgezni kezdték a hadifoglyokat arzénnal, lassan hogy ne legyen feltűnő. Nem csak az igazán aljas nácikat hanem az ártatlanokat is, akiket csak simán besoroztak kényszerrel és fronton harcoltak. Sok ezren haltak így meg. Pedig ebben nem is igazán volt személyes, azaz nem 1-1 személlyel akartak végezni akiről biztosra tudták hogy mit csinált.


Csak annyit akarok kihozni a történetből, hogy fanatikusok mindenütt, minden népnél akadnak. Szóval szerintem nem lett volna bölcs dolog még az általad felsorolt módon sem felvállalnia önmagát. Mert lehet hogy a többség nem piszkálta volna ezért, de akadt volna elég bosszúra szomjazó akik meg is ölik, még úgy is hogy biztosan tudják hogy ártatlan volt. (Mert mondjuk 5 éves a háború végén.)


Ha én lettem volna ilyen helyzetben és van egy kis eszem, csendben meghúzom magam, a világ egy nagyon távoli sarkában. Ne is tudja senki sem hogy hol élek, de még azt sem hogy egyáltalán élek. Még ha egyáltalán valaki meg is mondta valaha nekem hogy ki vagyok. Ha meg nem mondták és nem tudom hát annál jobb.

2016. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 itkutya válasza:
Volt gyereke csak megmérgezte #TÖRTÉNELEM PLS
2016. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!