Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy olyan okos ember, mint...

Egy olyan okos ember, mint Tesla hogy lehet hogy figyelmet fordított a számmisztikára?

Figyelt kérdés
Tartott a 3-as számtól, és állítólag mindig 3-al osztható számú hotelt vett ki, és 3-al osztható számút lépett az utcán, ha kiment a lakásból.
2016. nov. 3. 21:35
 1/10 anonim válasza:

Én is a napokban írtam ki erről kérdést.

3-6-9

Angol nyelvű cikket kaptam, szal...

2016. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérhetek linket a kérdésedhez/ a cikkhez?
2016. nov. 3. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán csak szokása volt. Vagy inkább kényszere. Kényszerbeteg volt, mit aki pl. csak balra fordul, mert egyszerűen fáj neki jobbra fordulnia. És ha véletlenül mégis jobbra fordul, utána forog egyet balra. Van ilyen szokás, valamilyen kényszer. De nem hiszem, hogy hitt volna a számmisztikában.
2016. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Newton meg az alkímiára. Sok okos ember volt babonás. Az, hogy nagyon jó vagy egy dologban, általában nem jár azzal, hogy nagyon jó vagy minden másban is.
2016. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teslának öregkorára sajnos megbomlott a szellemi állapota, azért kezdte ezt a számos dolgot. Emellett szinte szerelmes volt a parkban a galambokba és halálosan rettegett a gyöngysort viselő nőktől.



Newton pedig egy nagyon régi korban élt, amikor még csak kialakulni kezdtek a mai természettudományok. Van is egy frappáns mondás: "Newton nem az első tudós volt, hanem az utolsó varázsló."

2016. nov. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Newton amúgy is egy különc figura volt, nem ritkán (számos esetben) vérre menő (verekedésig fajuló) módon volt képes védelmezni az elképzeléseit, új eredményeit, gondolatait.


Tesla sem volt különb, csak ő éppen az ellenpólus volt: inkább amolyan visszahúzódó, duzzogó (bár erről hamar elfeledkezett), magának való csóka volt. Inkább beletemetkezett a tanulmányaiba, találmányaiba, mintsem valakivel (vagy pláne valakikkel!) beszélgetni kelljen neki. Ő leginkább a saját élvezetére, gyönyörűségére alkotta meg a találmányait, semmint a pénz vagy bármi más hasonló motiválta volna.


"Tartott a 3-as számtól, és állítólag mindig 3-al osztható számú hotelt vett ki, és 3-al osztható számút lépett az utcán, ha kiment a lakásból."


Ha tartott tőle, akkor miért pont így cselekedett volna? Ez kissé ellentmondásos. Szerintem inkább kereste a 3-as számot mindenben, de ez inkább amolyan kényszerbetegség volt nála (ahogy egyik korábbi válaszíró is írta), mintsem a számmisztikához és hasonló dolgokhoz való vonzódás.

2016. nov. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

"Szerintem inkább kereste a 3-as számot "

Ma is a 3 fázisú elektromos-rendszert használjuk.

Okon, és okozaton most nem akarok spekulálni.

2016. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
2016. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden ember élete rítusokból áll. Hogy kinek éppen mi, az sok mindentől függ. Nincs ebben semmi rendkívüli, nem érdemes időt vesztegetni rá. Hogy miért pont ez volt nála (a sok más mellett), azt lehet, hogy ő maga sem tudta. Honnan fejthetnéd meg te?
2016. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy mondják, a zsenit egy paraszthajszál választja el az őrülttől.

A történelem tudós-zsenijei közt sokan billegtek ezen a határon.

Úgy látszik, hogy a kiélezett teljesítményű agyak gyakran billennek túl a határon. Ez olyan, mint egy tudati hiperaktivitás.

Az meg sok mindent eredményezhet.

Például kényszereket, mint babonák, irtózás bizonyos dolgoktól, mániákus érdeklődés logikátlan irányokba stb.


Na szóval sokféleképpen tud "lógni egy deszka".

És ez az öregkorral még fokozódhat is.

2016. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!