Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Más is így van ezzel, vagy...

Más is így van ezzel, vagy csak én vagyok ilyen megszállott? Több lent.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy imádom a különböző, holt, élő és kitalált írásrendszereket, ábécéket, és a hobbimmá vált megtanulni minél többet. A latin betűs íráson kívül már tudok rovással, Tolkien tengwar (tünde) írásával és da Vinci tükörírásával írni. Jelenleg a görög betűkkel ismerkedek, utána a cirill ABC következik, és a kelta rúnákban is szeretnék kicsit elmélyülni. Sokan nem értik, mi élvezet van abban, hogy ilyenekkel foglalkozok, de könyörgöm, másnak például a motorozás a hobbija, nekem meg az írástanulás (többek között). Van még itt valaki, akit szintén érdekelnek ezek a dolgok, és szokott velük foglalkozni?

2016. nov. 4. 09:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 15 éves vagyok és lány.
2016. nov. 4. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem más érdekel, de ez nem jelent semmit. Ha téged ezek vonzanak, találj bennük sok örömet. Hobbinak, sőt bizonyos ismeretszerzésnek jó, nem számít mások mit mondanak. De mindig érdemes tudni, hogy ez szórakozásra, kikapcsolódásra alkalmas szerep, alkotásra nem annyira. Márpedig az alkotás az ember fő célja. Viszont alkotás nem létezik kikapcsolódás nélkül.
2016. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szuper csaj vagy!! Ne add alább, a párod is hasonló érdeklődésű legyen. Persze őt nem tiniként fogod megtalálni, mert egyrészt a fiúk később érnek, másrészt azért kell majd keresgélned, hogy megtaláld a hozzád illőt, de az egyetemen biztos találsz majd valakit.
2016. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sobo8 válasza:

Tanulmányozom a sindarint és a tengwart. A szavakat elég nehéz megtanulni, az irásjeleket nehezen jegyzem meg.

Ez aztán a mesterséges nyelv. A karakterek rendszerezve vannak, de a magánhangzók eléggé meredek módon vannak alkotva.

Igazából én az angol nyelv kiegészitése miatt foglalkozom ezzel.

2019. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balasa Bence ***** válasza:

én is ilyen vagyok, minél többet szeretnék összegyűjteni, használni általam szerkesztett képeken.


Ez egy nagyon jó elfoglaltság, ha téged ez érdekel hát csináld, ha mások nem értenek, akkor velük ne foglalkozz.


(A kedvencem a sok közül a rovás, használom papíron is, míg a többit gépen)

2020. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!