Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelem versenyre készülök...

Xbox333 kérdése:

Történelem versenyre készülök és az lenne az a fontos kérésem hogy szedjünk már össze minél több történelmi évszámot eseményt ami a következő időszakból: Kr. E. V. század-Kr. E.31 (actiumi csata)?

Figyelt kérdés
Segítségeteket előre is köszönöm.Írhattok valamilyen nagy háborút vagy eseményt is ,(például a három pun háború) amikből majd én kiszűröm a fontosabb eseményeket (természetesen én is készülök a versenyre gőz erővel, azért írtam ki ide a kérdést, hogy hátha megtudok valami újat illetve így azt is megtudhatom ,hogy az embernek mit jelent az , hogy "fontosabb évszám" és esetleg azokat jobban megtanulom, vagy megjegyzem , ha esetleg majd kérdeznék hátha úgy gondolkodtok , mint egy igazi versenyszervező :-)).Minden jól jön amit tudtok!Hálás köszönet minden válaszolónak még egyszer!! ;-)

2016. nov. 5. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Kr. e. 331.- Gaugamélai csata- Nagy Sándor csatái

Kr. e. 480.- Marathóni csata- Görög-Perzsa háborúk

Kr. e. 490.- Thermopülai csata- Görög-Perzsa háborúk

Kr. e. 490.- Szalamiszi csata- Görög-Perzsa háborúk

Kr. e. 260.- Mylaei csata- Római-Pun háborúk

Kr. e. 202.- Zamai csata- Római-Pun háborúk

2016. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Igen a pun-római,görög-perzsa háborúk illetve Nagy Sándor hódításai tényleg fontosak . Jöhetnek még válaszok!
2016. nov. 5. 22:41
 3/3 anonim válasza:
Szia! Csak nem a Savariára készülsz? Mert annak pont ez a témája.
2017. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!