Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nyelvi kommunikáció megjelen...

A nyelvi kommunikáció megjelenése előtt milyen módon gondolkoztak a korai emberek?

Figyelt kérdés
Én magyarul beszélek, ezért mikor gondolkodom azt szintén magyarul teszem, de mivel tudok más nyelven is beszélni ezért akár más nyelven is tudnék gondolkozni. De sehogy sem tudom elképzelni mégis milyen módon fogalmazódnának meg bennem a gondolatok ha semmilyen nyelven nem tudnék beszélni.

2016. nov. 11. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Előtte nem fogalmazódtak meg a gondolatok.

Egy Maugli-gyerek mesélte, hogy egészen más lett az élete, amikor megtanították beszélni. Előtte lényegében nem tudott gondolkodni sem.

Persze az érzések, vágyak, ösztönök ugyanúgy megvoltak benne akkor is.

2016. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Képekben gondolkodtak, jelképeket használtak.
2016. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez még annyit tennék, hogy ok-okozatban is tudtak gondolkodni, s így egyfajta jövőlátás is jellemezhette őket. Például a csimpanzok nem beszélnek. De megfigyeltek egy olyan szituációt, amikor a két őrmajom (a veszelyt kell jelezniük) összebeszélt"
2016. nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a csimpanzok nem beszélnek"

Azért ezt így nem mondanám. Nagyon is kifejező beszédük van. Ismerik a múltat és a jövőt is, csak persze nem tudják jól kifejezni maguktól. De tanítani lehet őket, és akkor már ez is megy.

2016. nov. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen elküldtem befejezetlenul.


Szóval "összebeszélt", és hamis riadót fújt a csapatnak. Azok menekültek, a két őrmajom meg élvezte a szituációt, szemmel láthatóan kinevették a többieket. Ez azért érdekes, mert képesek voltak jövőbe látni (tudták, el tudták képzelni, mi várható, ok-okozatbanok-okozatban gondolkodtak), ráadásul hazudtak. Ez a viselkedés pedig komplex gondolatvezetést igényel. Szóval ilyesmi az előembernél is feltetelezhető szerintem.

2016. nov. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Igen, igazad van, csak a kérdéshez mérten próbáltam a beszéd fogalmát megfogni. Mert kommunikáció a kutya-ember "beszéd" is... Nehéz határt húzni, mi is a beszéd. Mivel a kérdező egyértelműen a differenciált nyelvre utalt a kérdésben, ezért nem tekintettem a csimpanzok kommunikációját beszédnek.

2016. nov. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!