Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a reformáció radikális...

Mi a reformáció radikális irányzata?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindenhol mást írnak.
2016. dec. 24. 13:10
 1/7 TR75 ***** válasza:
Szerintem például az amisok radikális reformátusok.
2016. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja azt nem irtam h választani lehet unitárius református és evangélikus közül.
2016. dec. 24. 14:26
 3/7 TR75 ***** válasza:

Szerintem ebből egyik sem.

Ha választani kell, akkor talán az evangélikus (kizárólag kegyelemből üdvözülés).

2016. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A három közül az evangélikus (Luther) a legkevésbé radikális, a református (Kálvin) a középső, és az unitárius a legradikálisabb. Az unitárius vallás az anabaptizmusból fejlődött ki, olvass utána micsoda felbolydulás, diktatúra és vérfürdő volt Münsterben, az anabaptizmus fővárosában.


Ennek az angol nyelvű történelmi podcastnak az egyik legjobb epizódja az anabaptista sztoriról szól, zseniális: [link]

2016. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:
100%

Igazából nézőpont kérdése a radikalizmus. Az unitáriusok a legnyitottabb felekezet, elfogadó egyház (például Kurt Vonnegut is elvolt velük, pedig ő aztán a vallást, mint olyat, igazán nem nézte jó szemmel). Gyakorlatilag minden belefér.

Az evangélikusok pedig a másik oldal, akik azt vallják, hogy az üdvözüléshez az ember semmit nem tehet hozzá, csakis Isten dolga.

Szóval lehet, hogy az unitáriusok az anabaptista mozgalom hajtása, ebből következően radikálisnak mondható, de az elveik és a hitvallásuk alapján szerintem nem.

2016. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választokat
2016. dec. 24. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az unitáriust mondanám, mert ők hozták hitelveikben a leggyökeresebb változást avval, hogy elutasítják, hogy Jézus Isten fia.
2017. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!