Szerintetek melyik a tíz legfontosabb könyv a világon?

Figyelt kérdés

Melyek az amelyek a legnagyobb hatást váltották ki?


Szerintem;

Biblia

Korán

Hitler: Mein kampf

Marx - Engels: Kommunista kiáltvány

Machiavelli: A fejedelem

Luther Márton kis kátéja

Darwin: a fajok eredete

Newton: A természetfilozófia matematikai alapelvei

Descartes: Értekezés a módszerről

Freud: Bevezetés a pszichoanalízisbe


2017. jan. 14. 08:46
 1/7 nagyokos93 válasza:
48%
a háromágú tölgyfa tündére
2017. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha te ilyen kérdést teszel fel, a végtelenségig el lehet vitatkozni rajta. E témában értelmetlenség sorrendet felvetni, pláne egy tízes csoportba való tartozást/nem tartozást megítélni. Minden ismeret nélkül, puszta belső meggyőződésből persze lehet válaszolni, ebből legfeljebb valamiféle szociológiai eloszlást lehet megállapítani, azt, hogy mely írások a legfontosabbak, nem.

Ha viszont úgy kérded, fontosak-e a felsoroltak, illetve tehető-e még hozzájuk bármi, akkor oké. És szerintem tehető. Te filozófiai oldalról közelítesz. De például akad néhány olyan tudományos felismerés (és annak írásos megfogalmazása), amely hasonlóan fontos. Hippokratész például lefektette az orvoslás alapjait. A római kor teremtette meg a jog filozófiai eszköztárát. Pasteur óta tudjuk, hogy lehet fertőtleníteni. Einstein új világképet teremtett. De hogy magyart is említsek: ennek alapjait Bolyai (és Lobacsevszkij egymástól függetlenül) teremtette meg.

De például Pheidiasz és Micheangelo nélkül sem képzelhető el a művészet.

2017. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, de Pheidiász írt könyvet?
2017. jan. 14. 11:23
 4/7 A kérdező kommentje:
A római jog vonatkozásában igazad van; Iustinianus institúciói
2017. jan. 14. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra pl. egyértelműen benne van a Galaxis Útikalauz Stopposoknak ötrészes trilógia is az első tízben. Anno az életemet mentette meg ez az irodalmi műremek. :)

Oké, ez csak az én saját egyéni különvéleményem, de te azt kérdezted, hogy "szerintem melyik".

2017. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én kiemelném Michael H. Hart 100 Híres ember című könyvét is, rövid életrajzokat mutat be csak, és inkább arra helyezi a hangsúlyt, hogy melyik 100 ember volt a legnagyobb hatással a világtörténelem hatására. Vallási vezetők, természettudósok, császárok, hadvezérek, feltalálók stb. Jókat lehet vitatkozni a szubjektív listájáról, de a lényeg, hogy aki egy kicsit is tisztában akar lenni a kezdetektől a XX. század végi történelem kialakulásának folyamatával, annak nagyon tudom ajánlani! :) (A XXI. század technikai újdonságainak feltalálói nincsenek már benne!)
2017. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szinte pontosan az általad említetteke gondoltam, kérdező, de megtoldanám a listát a sajnálatos Malleus Maleficarummal, mely emberek ezreinek hozott szenvedést és halált, illetve a nagy bizánci újplatonista, Georgiosz Gemisztosz Plethón műve, a De Diffetentiis. Plethón munkássága volt az európai reneszánsz egyik fő induktora, és a késő középkor egyik legnagyobb filozófusa volt, nevét mégis alig ismerik idehaza.
2017. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!