Igaz az, hogy a trianoni békediktátum csak 100 évig érvényes?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ennyire naiv, de a a Facebook tele van ezzel (lásd.: Fesztnyitva Webbót). Szerintem ha igaz lenne, akkor már elkezdenék lassan az intézkedéseket, mert elvileg 2021-ben "lejár". Legalábbis lenne hír róla a televíziós médiában is.

2017. jún. 2. 23:02
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

Az az igazság, hogy állambácsit két dolog érdekli a határokon belül-kívül élőkkel kapcsolatban (ez minden állambácsira érvényes, nem aktuális politikai kritika), az, hogy adott emberkék hová szavaznak és hová adóznak.

Minket meg csak az, hogy mondjuk magyar anyanyelvűként egyenlőek-e a nemzeti jogaink.

Két malomban őrlünk.

Viszont az úniós gazdasági összefonódás előbb-utóbb mindkét szempontot kiegyenlíti, mindenféle határátrendezés nélkül. Ez nem globalizáció-párti vélemény, a globalizációnak a célja a nemzeti identitások eltörlése, amiről meg én beszélek, az a nemzeti identitások gazdaságtól, politikától függetlenedése.

Esztergom mellett lakok, így látom, hogy a határ jelentősége hogyan válik egyre inkább elvivé.

A trianoni kesergés ma már teljesen idejétmúlt és orvosolhatatlan, de elévült, elévülő károkon, hátrányokon sír. Egy, a Trianon előtti határokat visszaállító lépés többet ártana, mint használna, olyan belső feszültségeket produkálna, amit ma el sem tudunk képzelni (de példának ott van a szerb-horvát háború).

2017. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!