Miért hiszel a finnugor elméletben? És ha nem hiszel benne, mivel tudod cáfolni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Miért hiszel a gravitációban?
2010. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
az első válaszban minden benne van
2010. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tudós, de tanultam finnül és bizton állíthatom, hogy a hangformálása, a kiejtése, a hangzása igenis hasonló a finn és a magyar nyelveknek egymáshoz. Kb 20 évvel ezelőtt "Vaskor" címmel vetítette a TV a Kalevala eposz film változatát finn nyelven, magyar felirattal: ha nem figyeltem, csak hallottam, bizony olyan volt, mintha magyaruk beszélnének. A finn is toldalékoló nyelv és minden leírt betűt kimond. Viszont alkalmaz létigét, ami ellenkezik a magyarral. Úgyhogy nehéz ügy: teljesen hinni kevés, elvetni sok a hasonlóság.
2010. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Tudományos elméletekben nem hinni kell. Egy elmélet vagy igazolt vagy nem igazolt vagy cáfolt.


Hinni azokban a dolgokban kell amik nem vizsgálhatóak pl igazság, télapó, istenek stb...


Ezért én nem hiszek a finnugor elméletben, szerintem a magyar-finnugor nyelvrokonság egyszerűen nyelvészetileg meggyőzően alátámasztott, és én ezért igazoltnak fogadom el. Persze nem vagyok nyelvész és nem értek hozzá, de alapvető ismeretekkel azért rendelkezem.

2010. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hit kérdése. Ez van a legerősebb, leglogikusabb érvekkel megtámogatva. Épeszű nyelvész nem hisz benne vakon, a finnugrászok sem. Lehet cáfolni. Ha tudod.
2010. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

finn magyar

sata száz

kala hal

nolla nulla

te ti


Szóval a sok nyelvi hasonlóságból arra lehet következtetni, hogy a magyar a finnugor nyelvcsaládba tartozik...

De egy biztos, hogy a magyar NEM indoeurópai nyelvcsaládból származik...!

Nyelvészek mai napig vitatkoznak ezen egyébként..., de inkább arra "tippelnek", hogy finnugorból való...:)

2010. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne, sztem a magyar az Urál-altaji nyelvcsaládba tartozik ami szétvált uráli és altaji nyelvcsaládra.
2010. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, a finnugor nyelvek az urali nyelvcsalád egyik ágát alkotják.
2010. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Miért szted én azt írtam h a finnugor nyelvek nem az uráli nyelvcsaládhoz tartoznak? o.O
2010. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál, az ebben a formában nem cáfolja a finnugor elméletet. Talán fejtsd ki bővebben.
2010. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!