Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyar emelt szintű érettségi...

Magyar emelt szintű érettségi tényleg brutálisan nehéz?

Figyelt kérdés
Abból szerettem volna majd emelten érettségizni, de a magyar tanárunk lebeszélt mindenkit, mert állítólag tényleg nagyon nehéz. Viszont nekem másból esélytelen az emelt szint, és lehet, hogy pár éven belül bevezetik, hogy 1 emelt szint minimum kell a továbbtanuláshoz. Szóval, aki volt ilyen érettségin vagy van tapasztalata vele kapcsolatban, az írja meg légyszi. :)
2010. jún. 1. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Elnézést, de ez egy "hülye" kérdés. Valakinek nehéz, valakinek nem. Ha megy neked a magyar, nem lehet gondod vele.
2010. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nehéz az benne h megoldókulcshoz van kötve nagyon..ha te vmi más gondolatmenetet írsz, akkor az már nulla
2010. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát...én alig tanultam rá és négyes lett:D

De mondjuk én évközben mindig nagyon tanultam meg vágtam is nagyon a magyart, mert nagyon szeretem:)

Szóval ez szubjektív...

Ha nagyon megy, meg még készülsz is rá, akkor menni fog;)

2010. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én magyar-töri tanárom azt mondja, hogy töri emelthez viszonyítva tényleg nehéz. Szerinte az emelt törihez "csupán" szorgalom kell, de a magyar emelthez elfogultság, elkötelezettség és az irodalmi művészet feltétlen szeretete.


Az első válaszolónak: Ez egyáltalán nem hülye kérdés.

2010. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

ez nagyon relatív.

sokat kell tanulnod és olvasnod az évek alatt, hogy sikerüljön.

amúgy én is emeltet akarok tenni. : )

van,hogy kiválasztanak egy művet és ahhoz adnak jó néhány kérdést.ha nem ismered, vagy nem olvastad el, akkor buktad.

2010. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

én bár nem fektettem bele túl sok energiát 50/48 pontom lett a szóbelin, összességében a legjobb magyar emeltem lett az évfolyamon.szóval szerintem szerencse kell hozzá, meg tudás.én is azt hallottam, h ez a legnehezebb az emelt szintű érettségik közül


20/L

2010. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Gondolom már tárgytalan, de azért leírom a tapasztalataim. Én most tettem belőle vizsgát, egy hét múlva szóbelizem. Egy egész évig csak a magyar könyveket bújtam, mellette alig tanultam a többi iskolai tárgyra. Minden korstílusról, stílusirányzatról, magyar íróról, költőről tudnod kell mindent, azon kívül olvasottnak kell lenned a modern- és világirodalomban és egy konyítanod kell az irodalomtudományhoz is. Az olvasottság azért fontos, mert feltehetnek az írásbelin random kérdéseket pl. toposzokról. Ezt nem tudod megtanulni sehonnan, ehhez tapasztalat kell, hogy kellően ki tudd fejteni őket. Egy éves tekerés után lett 78%om. Az első részében a 40-ből 22 pontot értem el, a maradék három feladatból kósza pontokat vontak le a helyesírás miatt. Most a szóbelivel szenvedek, ugyanis 40 témakört kell bevágni, hogy a kihúzott idézetre tudjak reflektálni, mellette, ellene érvelni.

Csak elszántaknak és irodalomszeretőknek ajánlom, úgy hallottam, a történelem lényegesen könnyebb.

2011. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%

Elsőnek igaza van, ez hülye kérdés.

Én anno magyar emelteztem, nem vagyok odáig a magyarért, de tanultam rendesen, 87% lett.

2014. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!