Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hívták XVI. (Bourbon)...

Trollface3 kérdése:

Miért hívták XVI. (Bourbon) Lajost "Capet Lajosnak"?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen láttam, köztük a történelem könyvben, de választ nem találtam. Annyi megvan, hogy a Capeting-dinasztia oldalága a Bourbon dinasztia, de ez (szerintem) nem ilyen egyszerű. Ennyi erővel I.(Anjou) Károly (Róbertet) is lehetne Árpád-házinak nevezni.

2018. febr. 26. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ezt halálos perében ragasztották rá, hogy érzékeltessék, ő is csak egy polgár, egy sima vezetéknévvel, no meg egy keresztnévvel.
2018. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld pacsi :D
2018. febr. 26. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó az első válasza, csak annyit tennék hozzá, hogy valamelyik ágon a Capeting dinasztiából származott, akik CAPET Hugo, a 900-as években uralkodó király leszármazottjai voltak.
2018. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válasza amúgy marhára nem jó, mert nem a kérdésre válaszol(ettől persze teljesen igaz). Úgy tűnik, a kérdező elég tájékozott a témában, és tisztában van azzal, hogy a kivégzése előtt adták neki a Capet nevet. A kérdés arra irányult, a kérdező arra volt kíváncsi, hogy ekkor miért a Capet nevet adták neki. Ezt azonban maga a kérdező a kérdésben, illetve a második válaszoló megválaszolta.
2018. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!