Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol informálódjak? Könyvek,...

Hol informálódjak? Könyvek, honlapok ajánlása népek kialakulásról?

Figyelt kérdés
Át akartam tanulmányozni a különböző népek, népcsoportok kialakulását területenként az államosodásukig, aztán ahhoz hozzáigazítani az nyelv, vallás fajtákat, ember típusokat persze nagyon nagy történelmi át tanulmányozásról van szó.... de még egy főbb csoportokra osztó őskori népesség táblázatot sem találtam, csak össze vissza írásokat, meg térképeket... germánok, kelták, szkíták, főnicaiak, sztyeppei népek... most akkor mi van? hol kéne kezdenem? A történelem könyvek is csak nagy vonalakban írják le, ami van irodalom magyarul, szinte csak európai népekkel foglalkozik.

2018. márc. 3. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Könyvet nem tudnék, csak különböző tanulmányokat. De a föníciaiak szerintem rossz és bonyolult példa ehhez. Mert nem volt államosodásuk egészen Kartágóig. A vallásuk is különböző népektől lett átvéve. Asszír területről származó, majd a Földközi-teger partvidékén elterjedt Baál központú volt. De Tanait is tipikus asszír, csak ott Anahit volt. Különböző germán, kelta és iráni népeknél sokkal egyértelműbb, lineálisabb és követhetőbb példa van ilyenekre. Páldául markomannok, svábok, vagy gallok és dákok és a szkíták és alánok, Csak, hogy mindegyikre mondjak 2 példát.
2018. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!