Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt olyan csata az 1000 éves...

Volt olyan csata az 1000 éves történelmünk során amelyet megnyertünk a románok ellen, és seregünk többségét magyar katonák tették ki?

Figyelt kérdés

Épp keresgéltem a neten, de nem találtam ilyet. Mindent a románok nyertek, kezdve Károly Róbert próbálkozásától, Mátyás király vesztes csatáján át egész 1919-ig, majd 1945.


1916-ot azért nem sorolom a győztes csatáink közé, mivel nem tudtuk volna a román támadást fenntartani hacsak a németek nem avatkoznak be, és verik vissza őket és veszik be Bukarestet.


Tényleg ennyivel harcra termettebbek mint mi? Ennyivel jobb katonák?


Ha ma háború lenne, jó esetben 1 hét alatt bevennék Budapestet, annyira nevetségesen jelentéktelen a haderőnk. Na de, hogy lehet, hogy 1000 évig megvetettük őket, lenéztük és elnyomtuk őket, de mégsem tudtuk legyőzni őket sosem?


2018. márc. 20. 12:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem beszél itt a sebek nyalogatásáról, csak te. Amit az előzőekben kifejtettél, igazából nem tartozik a kérdéshez. Magam részéről én csak a kérdésre válaszoltam, amit feltettél.
2018. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
A magyar sokkal előrevalóbb nép a románnál. Annak ellenére, hogy van ambiciójuk mégis mire vitték az elmúlt 1000 évben? Hiába minden győztes csatájuk, mégis évszázadokon át a magyarok alá tartoztak. De nézzünk körül a jelenben. A magyarok szoktak elégedetlenkedni az országukkal, de a románoknál sokkal rosszabb a helyzet. Igazi hegyi nép. Évente váltogatják a vezetőiket a korrupció miatt. Erdély 100 éve oláhiához tartozik, mégsem tudták kiaknázni a "szerencsétlenek". Az Erdélyben megtermelt javakat mind átcsoportosítják a regátba...hogy miért? Mert egy pöcegödör az egész. Az az igazi románia! Véletlen lenne az ekkora kontraszt az Erdélyi és a regáti települések között? Remélem a Székelyek megkapják az autonómiájukat, hogy forrongjanak a vérükben az oláhok.
2020. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!