Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem találok adatokat...

Pintér László kérdése:

Miért nem találok adatokat rovarokkal való kínzásokról, vallatásokról?

Figyelt kérdés

Vagy csak Én vagyok ilyen béna, hogy nem lelek? Mindenféle kínzásról lehet olvasni.

[link] ezt az egészet is végigolvastam, és nem igen leltem benne semmi ilyesmit, pedig nem akarom elhinni, hogy mondjuk egy fészek lódarázzsal, vagy puskagolyó hangyával ne csináltak volna huncutságokat. Miért nem lelni erről infókat?



2018. ápr. 3. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rosszul keresel:

[link]

[link]

[link]


Felteszem, ezek is érdekelhetnek:

[link]

[link]

2018. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy angol nyelvtudásom sajnos hát.... úgyszólván nincs. :/ De azért köszönöm szépen! :)
2018. ápr. 3. 21:48
 3/4 kukorika válasza:
82%
Jah magyar nyelven nem csoda hogy nem sok mindent találtál.... sajnos ilyen kényes különös témákhoz már suttyók vagyunk... a releváns diszciplína pedig ugyebár általában féltve őrzi a tudást, tehát tessék elmenni egyetemi könyvtárakba és ott rengeteg háttéranyag hozzáférhető... Hát persze hogy angol nyelven célszerű ilyesmit inkább keresni neten... de még jobb ha tudsz pl arabul, kínaiul, hinduul és hasonló keleti nyelveken, mert ezek a fajta kínzások inkább a keleti barbár népeknél voltak jellemzők... már az antik görögök sem nagyon kínoztak, ha nem volt muszáj, a rómaiak inkább de ők sem jellemzően ilyen módszerekkel, hacsak nem az adott provinciában volt divat, keletebbre ugyebár... lényegében a nyugati urbanizálódásból jellemzően kimaradtak ezek a technikák, legalábbis nem voltak túl elterjedtek... inkább a barbár kelet, legfőképp Ázsia ugyebár és déli, ugyebár afrikai népek, valamint indiánok akik alkalmazták ezeket... tehát eme népek nyelvén, ha bármelyiken tudsz, még több mindent találhatsz esetleg... ;)
2018. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Volt egy olyan kínzási mód, hogy berakták a személyt egy kádba és bekenték mézzel, majd a kádban kirakták a tengerre, és egy idő után a bogarak megérezték az ürülék és a méz szagát, és nagyjábol élve megették.
2018. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!