Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » "Egy ember halála tragédia....

"Egy ember halála tragédia. Millióké statisztika. " Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Az idézet Sztálintól van.

2018. ápr. 19. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
meghal az anyád akkor fáj meghal 50 M ember a II vh-ban nem érzel sokat értük
2018. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél több ember haláláról van szó, annál kevésbé személyes, annál nehezebb kötődni hozzájuk, annál "távolabbról" látod a halálukat.
2018. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tőled időben, térben, mentalitásban minél távolabb álló emberek halnak meg, annál kevésbé érint.

Ruandában 1994-ben nagyjából félmillió tuszi, és százezernyi a népirtással egyet nem értő hutu halt meg.

De alig tudunk erről valamit.

De ha például egy autóbalesetben meghalnak a szüleid, akkor másnaptól nem csak hogy neked kell megkeresni a rezsire és a kajára valót, hanem olymétékben fáj az egész, hogy bizonytalan vagy benne, hogy ép ésszel túl lehet-e élni...

2018. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De nekem anyám halála is csak egy a sok közül, ilyenkor mi van? Számomra egy ember halála is statisztika lenne csak?
2018. nov. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocsi, de én úgy tudom ezt Adolf Eichmann, szállítmányozási tiszt mondta, amikor szisztematikusan felépítette a zsidók kiírtására szolgáló brutális ugyanakkor precíz rendszert.
2019. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!