Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Káoszban élni lenne a legjobb?

Káoszban élni lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
A káosznak ugyan úgy része a szenvedés, mint bármilyen rendszernek, a káosz viszont igazságos. Mindenkivel egyenlően bánik, mindenkinek ugyanannyi esélye van arra, hogy a káosz így vagy úgy beleszóljon az életébe.

2018. máj. 12. 23:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesebben élnék olyan világban, ahol a jó tetteknek jutalma van, a rossznak büntetése - mint olyanban, ahol minden összevissza megy.


Amúgy, más szempontból: káosz nélkül pl. lehetetlen összekeverni bármiféle anyagot.

2018. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Káoszban összeomlana a civilizáció. Napokon belül.


Aztán lokális rendszerek szerveződnének, míg nem egyesülne egy nagyobb rendszerré.


Civilizált élet nem lehetséges káoszban.


Matematikai értelemben viszont az életünk minden területét kaotikus, nemlineáris rendszerek vezérlik. Tehát a káosz az életünk szerves része. Utóbbi miatt téves szerintem a anarchiát káosznak hívni. Csak egy tudománytalan, mesterséges kreálmány.

2018. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt tessék elolvasni a káoszelméletről.

Az anarchiának semmi köze ehhez kb.

2018. máj. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
49%

#2


Az anarchia az nem a kaosz, hanem a hatalom nelkuli rend.

2018. máj. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Hatalom nélkül nincs rend. Az anarchizmus csak egy ideológia... soha sehol nem működött.


Egyébként pont erre gondoltam én, hogy ne keverjük a káosszal. (Kulcsszavaknál ott az anarhizmus)


Eleve, hogyan lehetne káoszban élni? Talán definiálni kellett volna előbb, mi az a káosz ezen a szinten. Az egész kérdésfelvétés értelmetlen. Fogalmak keverednek benne össze...

2018. máj. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
49%
Hatalom nelkuli rendet ugy gondolom meg lehetne oldani. Viszont ehez gyakorlatilag minden embernek meg kellene valtoznia pozitiv iranyba. Nem feltetlenul kell hozza hatalom, inkabb csak egy eros motivacio. Aki tegyuk fel embert ol, azt megoli a tobbi. Nem szeretnek errol regenyt irni, de az a lenyeg hogy alapjaban kene megvaltoznia minden embernek. Azthiszem ez volt a vallasok celja, es nem az hogy valami ember felettiben higyjunk.
2018. máj. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Az emberi természet nem ilyen.

Pl szociopaták mindig lesznek, akik simán borítanak egy ilyen rendet.


Megváltoztatni képtelenség az embereket, még a legdurvább agymosó drogokkal sem lehet 100%-os célt elérni.

Csak ha az emberi fajt tudatosan génmodosítanánk, kivennénk az agresszió, a versenyszellem, féltékenység, a mohóság stb genetikai hátterét.


Ez persze feltételezi, hogy hatalom alakította ki ezt a helyzetet... és már is bukik az anarchia.


Amíg ilyen az emberi természet, képtelenség ezt megvalósítani. Én pl nem vagyok szociopata tudtommal, viszont 100%, hogy a saját malmomra hajtva a vizet manipulálnám a kóróként hajladozó embereket.

Hopp és máris hatalmam lenne felettük.


Na ennyit az anarhiáról... amíg az emberekből nem csinálsz bólogatós zombit, addig nem működik. Mindig lesznek manipulatív emberek, akik hatalmat fognak gyakorolni a gyengébb képességekkel bírókon.

Kell is a kontroll, a birkáknak... különben szétszéled a nyáj.

2018. máj. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként szerintem sejtem mire gondolt a kérdező... ha kaotikus, nemlineáris rendszereket veszünk mint egy baktériumkolónia mondjuk, az egyértelműen csak egyszerű életformáknál sikeres. Amikor nincs egyén, csak egy önszabályozó kolónia.


Ahogy növekednek a kognitív képességek, megjelenik az ego, az egyéni gondolkodás... az önszabályozó rendnek annyi. Maximum a swarm fajoknál működik.

2018. máj. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A káosznak ugyan úgy része a szenvedés, mint bármilyen rendszernek, a káosz viszont igazságos. Mindenkivel egyenlően bánik, mindenkinek ugyanannyi esélye van arra, hogy a káosz így vagy úgy beleszóljon az életébe.


Tehát egy ilyen világban hiába vagy jó, becsületes, mégis sok rossz ér, de lehetsz gonosz, akkor is sok jó érhet. Ez nem igazságos. Habár a természet az így működik, lásd betegségek, balesetek, természeti szerencsétlenségek.

2018. máj. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Tehát egy ilyen világban hiába vagy jó, becsületes, mégis sok rossz ér, de lehetsz gonosz, akkor is sok jó érhet."


Igen, de a káoszban legalább ugyanakkora esély van ennek az ellenkezőjére is, nem úgy mint az emberek által kreált rendszerekben.

2018. máj. 13. 08:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!