Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért különböznek egymástól a...

Miért különböznek egymástól a homo sapiens nagyrasszok? Csak a környezeti hatások okozták ezt, vagy korábbi, mára kihalt emberfajokkal való keveredés miatt különbözünk?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy az europidok esetleg azért fehérek, mert mi keveredtünk a neandervölgyiekkel.

2018. aug. 11. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Is-is.
2018. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Hol tudnék erről bővebben is olvasni?
2018. aug. 11. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

A nagyrasszok közötti különbségeket a történetileg kialakult földrajzi elkülönülés és az eltérő klimatikus viszonyokhoz való adaptáció együtt okozta.


Mára kihalt emberfajokkal nem lehet keveredni, a neandervölgyi nem volt önálló emberfaj, hanem csak alfaj, változat, ma nagyrassznak mondanánk.

2018. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi a helyzet a gyeniszovai emberrel, akinek a génjei megtalálható az ázsiaiakban, mégis különálló hominida?
2018. aug. 11. 12:59
 5/9 anonim válasza:
100%
Ezek engem is érdekelnek. Jöjjön mar több válasz.
2018. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán idevág. Még régebben egy orvostanhallgató mondta nekem, hogy az ázsiai és a negrid típusú emberek nagyon nehezen hozhatnak létre közös utódot, mert gyakori a vetélés. Ellenben egy európai típusú ember bármikor képes közös utódot nemzeni akár egy ázsiaitól, akár egy negridtől, viszont az európai gének jelentősen háttérbe szorulnak a kösös utódnál. (Lásd a mulattokat.)
2018. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Az előző válasz nagyon érdekes. És a mi a helyzet a Rh negatív vérűekkel? Elvileg egy faj minden akadály nélkül képes szaporodni nem ? Nem vagyok genetikus és elég kevesett is tudok, viszont rendkívűl érdekel a dolog.Ha valaki tud valamit, hol tudnék erről olvasni, ne tartsa magában.
2018. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Rh-faktor csupán azt jelenti, hogy az adott ember vérében megvan-e az antianyag (ekkor pozitív) vagy nincs (ekkor negatív). Ez akkor jelent gondot, ha a születendő gyermek Rh+, viszont anya Rh-, ezért a második vagy többedik várandósság során az anya teste elkezdheti előállítani az ellenanyagot, amely a magzatra nézve igen súlyos következményekkel járhat. Ma ezt már a modern orvoslás könnyedén kezelni tudja.
2018. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Igen, az előző válaszoló jól írta, viszont pont ezt nem értem. Persze manapság megoldják egy injekcióval. De az előtt hány gyermek halt meg vagy terhes nő vetélt el. Viszont olyant is hallottam hogy két negatív vercsoportú ember nehezebben tud szaporodni. Régen annyit mondtak erre, hogy rossz a vérük. Állatoknál tudtommal csak genetikai okok miatt fordulhat elő ilyen. Ami még érdekes, hogy negatív vércsoport csak az embernél van.
2018. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!