Budapesten vannak magyar származású emberek?

Figyelt kérdés

Amikor arra jártam nagyon sok német külsejű embert láttam, szőkéket és nem ázsiai vonásokat. A vezetéknevek ugyancsak idegenek eredetűek.


A budapesti lakosok felmenői mind idegenek? Ilyen körülmények között milyen érzelműek a lakosok? Német, szlovák, szerb stb?


2018. szept. 16. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta magyar vért már sehol sem találsz, még elzárt helyeken sem. Az érzelmek már függetlenek attól, hogy kit hogyan hívnak, és hogyan néz ki.
2018. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Megsúgom benned is annyi török, cigány, német, zsidó, szláv vér van mint a pestiekben...


Magyar származás :D Körberöhögnek a genetikával foglalkozók...

2018. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2


Nem hinném.


Családfámat kikutattam az egyháznál és 1500-as évekig vannak információik. Csupa székyelyek az őseim. Vannak magyar származású emberek, másképp magyarság sem létezne. Értsd: kellett lakkosság amibe beolvadni. A semmibe nem lehet beolvadni.

2018. szept. 16. 14:14
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

Egyház és a tudományos családfavizsgálat :D

1500-as évek...


Ezt te sem gondolhatod komolyan...

Ez valami trollkérdés?

2018. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 2*Sü ***** válasza:
100%

Magyarországon többször volt tömeges betelepítés. A tatárjárás után, a török megszállás után. Meg úgy általában volt itt jövés-menés. Genetikai szempontból magyarságról beszélni nem sok értelme van, tényleg annyira keverékek vagyunk. De nem is ez számít igazából, hanem a kulturális identitás. Az egyik nagymamám pl. Csehországban született, én mégsem 75%-ban, hanem 100%-ban érzem magam magyarnak, és 0%-ban cseh embernek.


> Családfámat kikutattam az egyháznál és 1500-as évekig vannak információik. Csupa székyelyek az őseim.


Maximum azt lehet mondani, hogy vannak szép számmal székely őseid. 500 év az kb. 20 generáció. Gondolj bele, a szüleidből kettő van, a nagyszüleidből négy, a dédszüleidből nyolc, az ükszüleidből tizenhat. A 20. generációig visszanézve ez 2^20 = 1 048 576 felmenőt jelent, vagy legalábbis ennyi ágat kellene végigkövetni. Nyilván egyébként nincs ennyi felmenőd, mert – főleg falun – gyakorta előfordult, hogy harmad-, negyed-, ötödunokatestvérek házasodtak össze, anélkül, hogy tudtak volna a távoli rokoni kapcsolatukról.

2018. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 hollófernyiges ***** válasza:
80%
Arról most nem beszélve, hogy a székelyek származásilag nem magyarok, mert csatlakozott segédnép voltak, nem tartoztak a hét törzshöz.
2018. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Aki ma színmagyarnak néz ki, abban van kb. 5% az eredeti magyar vérből.

Benned nincs ennyi - főleg, ha székely őseid is vannak.

2018. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A székely tehát nem magyar? :))


Mennyi tudós-történészünk van itt a GYIK-on, lenyűgöző! Biztosan Gyurcsány volt a történelem tanár, vagy akár lehetett Horn vagy Kovács László is.

2018. szept. 16. 18:13
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esélyed kérdező, hogy megértsd. Akár székely vagy, akár magyar. Vagy más. Nem itt a baj.


Budapesten (és másutt, akár Székelyországban is) sok magyar van és sok más. És sokan verik a mellüket hatalmas magyarságukban, bár igazán nem tudják, mi az. A névről meg annyit: lehet, hogy 20 nemzetséggel ezelőtt egyik ősöd (mondjuk) német nevű volt. Azóta az apáról fiúra öröklődött, bár utána mind "színmagyar volt". Milliomod része (mondjuk) német. A többi "színmagyar". De neked csak a neve tűnik fel. Majd pedig veszed a haverját, megmondták a nevét. Bólogatsz, ez igen, ez színmagyar. Rákérdezel tőle, nem érti. Kiderül, a hottentotta anyja véletlenül erre járt, összejött öt percre egy magyarral és nesze neked, ez lett belőle. Ősei fele nem is tudta, hogy létezik magyar. Másik fele meg azt nem, létezik hottentotta. Te pedig bólogatsz, egy igazi magyar...


Talán egyszer meg is érted. Én optimista vagyok. "Anyám kun volt, az apám félig székely, félig román, vagy tán egészen az. Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz." - A nevem, József Attila. Egy igaz magyar.

2018. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Na és ha 1500 előtt csak szláv, zsidó, görög és olyan őseid voltak, akik a római birodalomból vándoroltak ide, etruszk és gall, vagy hispániai vidékekről, ahová észak-Afrikából, mondjuk Karthágóból kerültek?
2018. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!