Szenes Hannát miért nem ismerik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, én is csak nemrég találkoztam először a nevével, előtte nem is hallottam róla. Amúgy a kérdés apropóját a ma az Indexen róla megjelent cikk szolgáltatta.


[link]


Ami egyébként jó lett szerintem, de a válasz ebből sem derül ki igazán. Miért nem foglalkozik vele sem a történelemtudomány, sem az irodalomtudomány? Miért nem szerepel az élete egyáltalán a történelem tankönyvekben, vagy a munkássága legalább említés szintjén az irodalom tankönyvekben? Miért nincsenek emlékhelyei, miért nincs róla elnevezve egyetlen közterület, közintézmény sem?


2018. okt. 9. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg nem volt olyan fajsúlyú költő, hogy helye legyen az irodalomtörténetben. És valószínűleg bően vannak még hozzá hasonló kaliberű sorsok, nem fér mindenki a tankönyvekbe. Egy miniatűr közterület azért el van nevezve róla Bp-en. [link]
2018. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
Nem látod a lényeget. Az kerül be az irodalomkönyvekbe, akiket valakik, akik magas pozícióban vannak, megfelelőnek ítélnek. Semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki jó író/költő-e vagy nem, azt mindenki önmaga dönti el. Ne nézzünk túl sokat bele abba, hogy másnak mi tetszik.
2018. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Ami ebben a cikkben idézve van tőle azok mondjuk úgy, hogy nagyon átlagos irományok, jómagam nem is találok benne semmi olyan kiemelkedőt, amitől bekerülhetne a történelembe. Biztosan tragikus volt, ami történt vele, de ez még nem indok rá, hogy az ő műveit tanítsák olyan nagy költemények mellett, mint pl. József Attila vagy Örkény István.
2018. okt. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!