Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki halt meg utoljára a Mohàcsi...

Pemmencs kérdése:

Ki halt meg utoljára a Mohàcsi csatában?

Figyelt kérdés
Történelmi kérdésemre keresem a választ

#történelem #patak #Mohàcsicsata
2018. okt. 15. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ezt honnan és ki tudhatná? Lehet, hogy egy félig felnyársalt szerencsétlen még másfél napig szenvedett a harcmezőn, mire meghalt.
2018. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó előtti utáni!
2018. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
73%
A válasz az ősi inkák templomaiban található. Egyszer Machu Pichu romvárosában jártam a lámámmal, Janival amikor egy ősi kőbevésett kriptikus üzenetre lettem figyelmes. Évekig fejtegettem mire végül Fourier transzformációkkal és variációszámítással kihoztam belőle a következőt: "A mohácsi csata utolsó áldozata Balatoni Károly, kovács." Utána megkérdeztem az UFO-kat és ők is megerősítették. Örülök, hogy segíthettem megválaszolni a történelmi kérdésed!
2018. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves #три (3.) Válaszoló! Megmentette a napomat! Nagyom érdekelt ez a kérdés, hiszen a mindennapok része a történelem. Napjaink úgy telnek, hogy minden tegnap egy darabka történelem. Ön is egy részlete a történelemnek létével mások mindennapjait teszi szebbé. Remélem büszkék Önre szerettei, mert ha nem Én az vagyok Magára. Legyen áldott teljes élete! Szeretet kísérje útját!
2018. okt. 15. 17:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Több, mint tíz évig dolgoztam azon, hogy megtaláljam, ki halt meg ott először, erre tessék, pont az nem érdekel senkit.
2018. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
A hitünk.
2018. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még arról sincs tudomásunk, hogy név szerint kik vettek részt a csatában, nemhogy ki halt meg utoljára. Ilyen pontosan 500 évvel ezelőtti dolgokat már nem lehet megállapítani (de még 100 évvel ezelőttieket sem mindig).
2018. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Minden valószínűség szerint a gyalogság tagja lehetett, amely magára maradt a csatatéren, a lovasság maradékának megfutamodása után.

Viszonylag sokáig kitartottak, tudtommal mind ott lelte halálát, senkit nem ejtettek foglyul.

Az is lehet persze, hogy az elmenekülő lovasok közül került ki az utolsó, mert üldözték őket, még az is lehet, hogy maga a király volt az utolsó áldozat, bár ha azt nézzük, ők már nem a csatában haltak meg, meg nem is Mohácsnál, hanem más község területén, de a mohácsi csata következtében.

Ki tudja?

Olyan fontos ez?

2018. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Az egyik katona.
2018. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Voltak a csatában nyugati zsoldosok, akik zárt négyszögletű hadrendben harcoltak, pika-szerű lándzsákkal, ők tartottak ki legtovább, emlékeim szerint. Tehát könnyen lehet, hogy nem magyar volt a csata utolsó áldozata, hanem német, cseh, esetleg olasz vagy holland zsoldos.


Egyébként sem lehetne megmondani, hogy egy több tízezer fős hadseregben ki halt meg utoljára, főleg, ha nagy területen zajlott a csata, és nem egyszerre hagyták abba a küzdelmet. Ezt még modern körülmények között is nehéz lenne megállapítani, nemhogy 500 év távlatából.

2018. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!