Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt a világtörténelem...

Ki volt a világtörténelem legelső diktátora az emberiségben?

Figyelt kérdés
Caesar volt? Vagy már előtte is létezett valaki, aki konkrétan diktátornak volt betudható és történelmi adat/forrás/bizonyíték is van róla? Gondolom az ókori Egyiptomban azért még nem létezett ilyesmi..
2018. nov. 25. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Előtte is létezett. [link]
2018. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%

Ezt nem ilyen egyszerű. Anno, mikor szőrösebbek voltunk, mint egyenesek, akkor is biztosan volt olyan (alfa) egyed, aki a saját akaratát simán rá tudta erőltetni a társaira. Legyen az akár egy vadászcsoport, akár egy kezdetleges falu. Nézz meg egy "egyezményes szerződést" ahol a lány talpig fehérben, a srác talpig feketében van. Aztán meg van szabva, hogy mikor, mit és miért nem csinálsz. Van ilyen, nem is kevés, ez is diktatúra.


Na nem kell rosszra gondolni, engem nem fog bekorlátozni "holmi nőstény". Megküzdünk az igazunkért. Mindketten más harcművészetet választottunk anno (még nem ismertük egymást). Így rendezzük le a dolgot.


Tudom, tudom, f...szság ez, mát többször lett ránk ugrasztva 1-2 hatóság. A gyerekek teljes mértékben megértik ezt. Anyu-apu szabályos keretek között összeugrik, "vitalerendezés", persze néha engedek, aranyos, ahogy "vérre megy".

Aztán kolléganői mondják a melóba, hogy jelentsen fel, családon belüli erőszak, stb.

Néhány foltot elviselünk, a srácok értik, hogy mi is van, igazából szurkolnak. Azt kell mondani nekik, hogy nincs "balhé" otthon, mert az óvodából/iskolából baxxxtatnak minket.

A gyerek tudja, hogy szeretetből rúgsz akkorát (visszafogod magad) anyára/apára. Akkor???

Ülnek a szoba sarkában és kiabálnak, hogy hajrá ez meg az. Aki hátrányban van, azt buzdítják!


Nálunk még nem dőlt el az, hogy ki is legyen a diktátor???? XD

2018. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
.
2018. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

A világtörténelem folytonos, nincs benne olyan, hogy máig még nem volt diktátor, holnap pedig íme.

Azért az első szervezet államok működési elve az volt, hogy a vezető egyfajta isten. Kicsit több, mint a mai értelemben vett diktátor. Attól több, hogy az akkori ember elismerte annak. A mai nem ismeri el, csak kényszerűségből és félelemből.

A fáraók istenek voltak. A Mezopotámiai uralkodók is.

2018. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%

Aztak...v...a

Ilyen gyorsan sem nulláztak le :-)


Áh... akartam írni nektek, de felesleges, lebeszélt a "lány".


"Minek, nem értik, nem is fogják, hagyd."

Igaza van.

2018. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Már a legelső közösségek volt sok diktatúra.


#2 Jól értem, hogy verekedéssel döntitek el a feleségeddel a vitákat?

2018. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem!!!


Harcolunk! Persze ez "verekedés" formájában nyilvánul meg. Előre megbeszélt szabályokkal! (Ezt egyikőnk sem szegi meg!!!!!)


Nekünk jó, edzés, a srácok értik, hogy miről van szó, nem gyalázzuk le egymást. Egy szép támadást elismer a másik.

-Ügyes voltál!

-Köszi, te sem vagy egyszerű...

-Folyatjuk?

-Akarod?

-Szerinted? Hogy is volt, mikor ismerkedtünk, felállsz, amíg bírsz?

-Igen!


Ezt mindkettőnk mondja!

A srácok meg szurkolnak, aranyosak, tudják, hogy nem "balhé" van, hanem "családi program".


Ne essék félreértés, nem az van, hogy "megverem"az asszonyt" aztán kiszolgálás...

Legutóbb olyan szinten bordán rúgott, hogy fel sem bírtam állni.

Erőt vettem magamon (sérülés). Aztán üssünk össze egy chilis babot.

A srácok bólogattak, úgy kellett "lerugdosni" őket a hűtőről, hogy addig se fagyizzanak.

2018. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hogy utolsó???

Nem hallottál még 2 ekkora hülyéről (én és párom)?


Akkora baj, hogy így nevelünk gyerekeket?

Mire is írtad azt?


Nem gond, nem vagyunk egyformák, csak érteni szeretném(...nénk).

2018. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért kapunk nullát?

Nem zavar, inkább érdekel!


Verem anyát? Ő ver engem? A srácok ki vannak képezve?

Mi a baj?

Tényleg tudni szeretném!!!!

2018. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A nem ideillő felesleges hülye kommenteket hanyagold már légyszíves. Témához szólóan várok, és kéne hogy jöjjenek kommentek. Egy admin csinálhatna majd itt takarítást kommentek szempontjából.


Légyszi csak a kérdéssel, témával kapcsolatban, amit feltettem!

2018. nov. 26. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!