Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha megkérdeznék, hogy Mit...

Ha megkérdeznék, hogy Mit tettél a Földért (és lakosaiért), hogy jobb legyen, mit válaszolnál rá? S mit tanácsoltok, én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szeretnék segíteni másokon is

2018. dec. 30. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Baràtom menj kertèsznek erdèsznek...:D azzal màr rengeteget segítesz

Èn kertèpítèssel öntözèssel foglalkozom

Sok szemetet is szedtem ès milliò millió növènyt ültettem sok öntözô viztakarèkossàg stb

Erdôtelepítèsben is rèsztvettem hatalmas munka

De legyen erdô kert udvar vetemènyes a vègèn mindig jólesô èrzès tölt el hogy egykicsit jobblett...igaz èdeskevèsez de mègis valami

2018. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Legyél kurató vagy mérnök. Azzal tehetsz a legtöbbet.


Ha valami akkor a technológiai fejlődés az amivel szolgálhatjuk a bolygót.

2018. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*kutató
2018. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Mert a környezetvèdelem erdôk telepítès víztisztitàssal nem?

Ùgyjön le a dolog...nàlunk a suliban a gyerekek hetente egyszer a közeli parkban ès az iskola területèn mennek szedik a szemetet ha minden iskola igy működne azért nemlenne rosz..

2018. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Már olyan kvázi visszafordíthatatlan károkat okoztunk a bolygónak... hogy lényegében tök mindegy mit csinálsz civilként.


Sajnos eleve az ipari környezetszennyezés olyan mértékű, hogy maximum a közérzetünk javításáért telepíthetjük a fákat, szedhetjük a szemetet.


A karasztrófa már kb elkerülhetetlen szinten érkezik valamikor... egyedül a technológia jelenthet megoldást.


Globális klímoduláció, génmanipulált növények, CO2 megkötés, mesterséges intelligencia és robotizácit széleskörű alkalmazása, lebomló csomagolóanyagok stb... ezek azok amik megállíthatják a folyamatokat.


A többi csak mese. Ettől függetlenül én sem szemetelek és ültetjük a fákat lelkesen... de nem is ringatom magam mesékbe, hogy valamit ér.

2018. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem építek szénerőműveket.
2018. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én biológus vagyok, ráadásul meglehetősen elméleti területen, szóval ezzel a klasszikus értelemben vett közjóhoz sokat nem teszek hozzá. Inkább közönséges állampolgárként próbálok tenni, szerintem mindenki számára itt a legtágabbak a lehetőségek.Régebben többet segítettem hajléktalanszállókon, most sajnos ilyenekre nincs sok időm. A hulladékot szelektíven gyűjtöm, stb. Szóval megpróbálok környezetbarát lenni.

Hogy Te mit tehetnél, az szerintem a helyzetedtől függ. Azok a foglalkozások, amik kifejezetten előre viszik az emberiséget meglepően kevesen vannak. Ha teheted, segíts a rászorulókon, óvd a környezeted. Ezeket a közvetlen környezetedben is megteheted. Hátrányos helyzetű emberekből és állatokból sajnos mindig nagyon sok van/lesz.

2018. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Költözz minél kisebb lakásba. Én jelenleg 27m2-en élek a párommal, de februárban veszünk egy nagyobbat, mely atomnagy: 32m2-es lesz. Kis lakás --> kis hőveszteség --> kis rezsi. Ne egyél állati táplálékot. Egy hamburger-húspogácsához 2-3 m3 ivóvizet kell feláldozni. Költözz közel a munkahelyedhez. Én 1400 méterre lakok a munkahelytől, biciklivel 4 perc naponta. Add el a belsőégésű-motoros autódat, csak hétvégente járj autóval, akkor is elektromos Uber szolgáltatással (ez nem tudom hogy elérhető-e most magyarországon, mert hallottam, hogy gondok kezdődtek az Uberrel, mert túl környezetbarát). Szelektív hulladékgyűjtés szerintem már alap mostanában, de ne is vegyél műanyag csomagolású dolgokat. A városunkban már van csomagolásmentes bolt, most nyitja a tulaj a másodikat, mert annyira sikeres. Addig hordd a ruháidat, amíg szétszakadnak, sőt azon túl is, foldozz. Nekem csak 2 pár olyan cipőm van, ami nem lyukas. Amúgy melóba is inkább a lyukas cipőmmel járok, hiába van 26 milla zseton lekötve a megtakarítási kötvényeimben. A meglepő, hogy a gazdagabb emberek a környezetemben pont így gondolkoznak, mint én, foldozgatják a ruháikat, talán pont ezért is lettek tehetősebbek. Ne legyen kajahulladékod. Ha jó vagy, le tudod szorítani évi 5 kg alá az élelmiszerhulladékot. Étterembe mindig vigyél magaddal ételhordót ha esetleg meghagynál valamit, ne hagyd, hogy az étterem csomagolja el egy extra műanyag konténerbe. Mindig próbálj használt cuccokat venni. Kivéve persze a műszaki cikkek. Ha tudsz, 2-nél kevesebb gyereket vállalj. Ha meguntál egy terméket, nyomd fel ebayre, hátha másnak még jó lesz.
2018. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudod ki a franc fog lyukas cipőben járni amíg Kína heti két szénerőművet épít.


Lóf...szt sem számít hogyan szivatod magadat amíg nagyiparban megy a szennyezés.


Ha mondjuk megszüntetnék a teljes állattenyésztést és helyette őssejtekből in vitro növesztett húst enne 3 milliárd ember, na akkor mondanám azt, hogy elértünk valamit.

2018. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha megkérdeznék tőlem, mi a különbség egy magyar és egy osztrák lakos között, akkor idézném a 8-as és 9-es válaszolókat. Az átlagon aluli, középosztálybeli osztrák, akinek 26 millája van csak értékpapírokban lekötve (ő nem is túl tehetős londoni viszonylatban, ahol 200-300 milla egy lakás), és a kötekedésre vágyó magyar, akinek ugyan nincs semmije, de mivel Kína a világ másik felén nyomja a kátrányt (legalábbis erről értesült a fideszmédiából), ezért ő szarik is az egészbe és ugyanúgy pumpálja a CO2-t a levegőbe, mivel már teljesen mindegy, veszi a diezeles autót, eszi a tokaszalonnát. Na az ilyenek vezettek engem is arra, hogy 24 éves koromra a csóró Svédországban éljek 22 négyzetméteren. Max 35 éves koromig dolgozok, utána felköltözök Skellefteå-ba és onnantól csak a hobbijaimnak élek.
2018. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!