Ki volt Bem János?

Figyelt kérdés

A mai híradóban mondta háromszor is a bemondó, hogy a Bem János parkban tűket szurkálnak virslibe a kutyák pusztítására.

Ez sajnálatos, de sosem hallottam Bem Jánosról, a gugli is csak az ismert Bem Józsefről ír, a Bem apóról, vagyis tényleg van János keresztnevű Bem is, vagy csak a bemondó szúrta el?

Meg ilyen parkról sem hallottam, de a tv 1 mai híradójából, ami gondolom az interneten is látható hiradó.hu címen, mindenki hallhatja ezt a nevet és nem tudom, tévesen e, vagy tényleg van Bem János nevű híres ember is, akiről parkot neveztek el Budán?



#történelem #Bem János
2019. jan. 7. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Valószínű hogy a TV bemondó túliskolázottsága az oka ,az Tv1-nél ez nem is csoda.Ez már kicsit Bonyolultabb ismeretet követel mint a Sorosozás.
2019. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gromo ***** válasza:

Budapesten nincs Bem János park, ellenben van Bem József utca, tér, Bem tábornok utca, Bem utca, Bem rakpart és Bem apó utca.

A hírolvasó szúrta el. ( írhattam volna bemondót is, de tartok tőle, hogy arra poénok sorozata jelenne itt meg. :D )

2019. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Arany József rokona.
2019. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Wein János park. :)
2019. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Wein park Pesten van és a kutyás riport budai Bem János parkról beszél, én legalább is azt hallottam.

[link]

46.40 körül mondja először, majd még kétszer, de lehetséges, hogy tényleg Wein és nem Bem bár egészen úgy hallatszik.

2019. jan. 7. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint nem volt még szeretőtől sem gyereke és egyedüli gyerek volt Józef Bem. Mikor hazaszállították a hamvait Lengyelországban sem volt ott rokona. Szóval nincs Bem János, vagy Jahn Bem.

De eleve nincs Bem János park Budapesten, szóval az egy nyelvbotlás volt

2019. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem a videót és nem nyelvbotlás volt, hanem a te fülbotlásod. :D

Egyértelműen NEM Bem Jánost mond. Wein Jánost.

2019. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak abban meg igaza van, hogy Wein úr parkja Újlipótvárosban van.
2019. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!