Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy fejleszthettém a bölcsess...

Hogy fejleszthettém a bölcsességem és mellette a szókincemet?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy,hogy lehetnék egy fura alak aki mindenre tudja a választ,mindenhez hozzá tud szólni.Amolyan csöndes megfigyelő üzemmódba raknám magam.Ezalatt nem azt értem,hogy nem beszélgetek senkivel,hanem,hogy figyelek.Nem szeretnék fölöslegesen megszólalni,csak ha nagyon muszály és az nagyon frappáns,bölcs.Ez mellett szeretném a szókincsemet is fejleszteni.Utálom a mai beszédstílust.Remélem tudtok nekem érdemben segíteni.Előre is köszönöm.

#tudás #szókincs #böcsesség
2019. jan. 28. 18:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szókincsemet*
2019. jan. 28. 19:15
 2/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
Szókincs fejlesztéshez még mindig regény olvasás a legjobb mód. A "bölcsességedet" pedig tanulással.
2019. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

*fejleszthetném, muszáj, írásjel után szóköz

Ugyanazzal a módszerrel, amellyel a helyesírást is tudod fejleszteni (ami a szókincs elválaszthatatlan része); olvasással, lehetőség szerint lektorált könyveket kellene olvasni. Meg aztán ott a kultúrálódás is; színházi előadások (régiek és jelenkoriak vegyesen), felolvasóestek, múzeumlátogatások. Tény, hogy ezek között vannak költségesebbek is, cserébe azok kevésbé időigényesek.

2019. jan. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A bölcsesség pedig gyakorlatilag ezeknek a „szűrt” része; a kulturálódás során is sok dologgal találkozhatsz, amelyek kevésbé fontosak, tehát ha ezeket jó érzékkel el tudod választani a lényegestől, akkor jó úton haladsz a bölccsé válás felé.
2019. jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
87%

A cél becsülendő.

De tény, hogy erre egy életen át csak törekedni lehet, amint úgy érzed, hogy sikerült, biztos, hogy tévedsz.

A folyamatos szándék a javításra, a folyamatos önellenőrzés, az új ismeretek beépítése a "nagy képbe".

És amit nem lehet erőltetni, mindenképpen kell hozzá idő.

Sok idő.

A világról szerezett ismereteink egy nagy-nagy puzzle, eleinte csak egy óriási halom tarka fecni, sok-sok idő kell ahhoz, hogy ezek befeküdjenek a megfelelő mintázatba és összeálljon a kép, még akkor is tűrhetően átláthatóan, ha még sok puzzle-darab hiányzik. Valamennyi mindig is hiányozni fog, de szerintem a bölcsesség az, amikor a hiányzó darabokkal is már látod, mit kell mutatnia a hiánytalan képnek.


Ha valakinek sikerül, irigylésre méltó érzés lehet.

Csak utána nem tudom, még mi kihívást tudna kínálni az élet.

2019. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szóval,ha jól értem ez egy puzzle amit életem végéig rakosgatok.Ennek nincs módszere vagy valami fortély rá?
2019. jan. 29. 13:53
 7/17 Wadmalac ***** válasza:
Lehet, hogy van, de még nem jöttem rá, mi az. :D
2019. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 LeonScottKennedy ***** válasza:

Tessék, ezt rakosgathatod életed végéig:

[link]

2019. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"szerintem a bölcsesség az, amikor a hiányzó darabokkal is már látod, mit kell mutatnia a hiánytalan képnek"

Ez egy jó megfogalmazás. A bölcsesség egy más kategória, mint a műveltség, szókincs, stb. Bölcsességet inkább tapasztokkal lehet szerezni, nem tanulással. A bölcsesség leginkább döntésekben nyilvánul meg, és amit bölcs szavaknak hívunk, azok is általában másoknak segítenek bölcsen dönteni, amikor azok nem látják a "teljes képet".

2019. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 LeonScottKennedy ***** válasza:

#9:

Szóval te most a common sense-ről beszélsz?

Hogy lásd eme univerzális puzzle képet, amiről wadmalac beszél, ahhoz nagyon sokat kell tanulni. Polihisztor szinten.

Amiről pedig a kérdező beszél, hogy kb minden beszélgetéshez hozzá tudjon szólni valami okosat, mindenhez értsen valamennyit, azt nem fogja az életben random eseményekből megtapasztalni, ahhoz megint csak sokat kell tanulni. Mindenhez meg sosem fog tudni hozzászólni, ahhoz az emberiség tudása már túl nagy, túl szerteágazó.

2019. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!