Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Léteznek antropológiai hasonló...

Durmbacher kérdése:

Léteznek antropológiai hasonlóságok a kunok és a románok között?

Figyelt kérdés

Köztudomású a románok gyakori orientális keleties kinézete , és aki egy kis populációgenetikát olvasott tudja is miről van szó. 2rövid videó:


[link]


[link]



2019. máj. 3. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom. Nekem éppen elég dolgom volt életemben románokkal, de az, amit jellegzetesen „román külsőként” vagyok hajlamos azonosítani inkább balkáni típusú mediterrán jellemzőkből áll össze.

Különben meg mit értesz kunok alatt, a magyarországi Kunság-régiók lakóit vagy a belső-ázsiai kipcsakokat? Nem egészen mindegy.

2019. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A kunok nehezen köteleződnek el, de ha megteszik, a hűségük vitathatatlan. Ezt a történelen is igazolja.

A Románok hátba támadják a magyarokat mindig. Az elvhűségről fogalmuk sincs. Ezt is igazolja a történelem.

Úgy gondolom külsőségekben sincs sok hasonlóság.

Maradjon is így.

2019. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es hozzászóló, te valószínűleg a kelet-mediterrán fenotípusról beszélsz a románok esetében, azt viszont szándékosan elfelejted, hogy nem csak a balkánon van jelen, hanem É-afrikában , Török országban és a közel keleten levant is domináns a K-mediterrán típus. Tehát nem éppen egy túl európai kinézet.


Genetikai kutatások alapján viszont durván messze áll a NY-európai NY-mediterrán fajától, csak az elnevezése hasonló.

2019. máj. 4. 15:32
 4/5 A kérdező kommentje:

MAyra szerintem van hasonlóság, Olyan keleti mongoloid szemeket lapos keleties arcot csak a románok között lehet nagy arányban látni.



Népek származása meg a mentalitás két külön (gyakran össze nem függő) kérdések.

2019. máj. 4. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Persze, a görögök, a törökök, a levantei térség, illetve Dél-Franciaország és Katalónia nem egészen ugyanaz a tál tészta. Ezzel együtt nem egészen értem a kifogásod lényegét (ezen a szándékosan elfelejted-dolgon mindazonáltal jót derültem – gondolod, hogy valami aljas összeesküvést szövögetek?), minekutána a tulajdonképpeni kunoknak/kipcsakoknak vajmi kevés köze van a Levantéhez vagy Észak-Afrikához, és ugyanez a mongoloid vonásokra is igaz.
2019. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!