Az a fikció, hogy valami végtelen, nem teszi automatikusan lehetetlenné a létezését?

Figyelt kérdés

2019. máj. 5. 14:20
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Melyek?
2019. máj. 5. 18:56
 12/42 anonim ***** válasza:
Az, hogy valami meghatározhatatlan, nem jelenti azt, hogy nincs vagy hogy nem véges. Matematikában is van a végtelen jel, ez egy nagyon is létező dolog, de a filozófiai és a matematikai végtelen nem összevethető. Úgyhogy abban az értelemben, ahogy te keresed erre a választ a számok nem irányadóak. Igazából ez a kérdés egy nagyon tág filozófiai kérdés, hiszen maga a jelentése is nehezen definiálható.
2019. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező igazad van. Végtelen nem létezik valóságosan, csak a matematika világában.
2019. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
A két létező végtelen a szupravezetés (végtelen vezetőképesség) és a szuperfolyékonyság.
2019. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Állítólag a tér izotrop, tehát végtelen irány létezik. Vagyis nem fikció.
2019. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Úgy érted, nem tudod kifejezni a problémádat KOMPLEXEN? A komplett mást jelent.


Itt fogalmi problémák lehetnek.

A "valami" sok minden lehet. Mondjuk egy kő. Végtelen nagyságú kő nincs. Sőt végtelen nagyságú csillag sincs. A világűrt végtelennek mondjuk, mert így kényelmes, így tudunk számolni vele. A "nagyság", méret nem lehet végtelen.

De a számosság például lehet. Végtelen sok természetes szám van. Honnan tudom? Onnan, hogy ha véges sok lenne, akkor te képes lennél mindet felsorolni, én nem tudnék hozzátenni semmit. De ez nem igaz, bármennyi számot sorolsz fel, én mindig tudok még egyet mondani.

Az 1/7 egy szám! Csak művelettel fejezzük ki, mert így mindenki érti, miről beszélünk. Ezt a számot sokféleképpen meg tudom mondani. Például 2/14 ugyanaz a szám. A "1/10" is ugyanez a szám, ha megállapodunk abban, hogy hetes számrendszert használunk, tehát ha hatot már felsoroltál, a következő "kétjegyű" és pont így írjuk le. Tizedestört alakban is írhatnám, de ott is megállapodások kellenek előbb, mert különben nem fogod tudni, mit jelent a jelölésem.


Tehát a végtelen egy fogalom és semmiképpen nem fikció. Igen kiválóan lehet használni sok mindenre, de előbb meg kell érteni a fogalom jelentését, különben félreérted. Ha azt mondom, "asztal" arra fogsz gondolni amire én, mert mert előzőleg megállapodtunk, hogy e jelkombináció alatt mit értünk (röviden: magyarul beszélünk). De például ha ugyanezt szingalézül írnám, fogalmad sincs, miről beszélek, ugyanakkor egy szingaléz tudja. Ugyanez a helyzet a végtelennel. Fogalmad sincs, miről beszélek, mert nem tanultad meg, nem értetted meg. De sokan kiválóan értik, ők megtanulták.

2019. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

A matematika maga is egy fikció, valójában nem létezik, csak mint módszer, vagy elvont fogalom.

A szupravezetés és a szuperfolyékonyság is csak egy tulajdonság, önmagában nem létező dolog, ahogy az irány sem, vagy a vektor.

Az asztal nem jó példa, mert semmi köze a végtelenhez, bár természetesen azt megértem, hogy a csupán a definíció példáját hoztad fel, de ezzel az erővel hozhatnál olyant is, ami végtelen, ha szerinted van olyan, ami létezik és végtelen is, ám nem fikció.

2019. máj. 6. 12:25
 18/42 A kérdező kommentje:

A számtani példád eleve mutatja, hogy ami abban végtelen, az nem biztos, hogy az is, hiszen egy másik rendszert véve alapul már megszűnik a végtelensége, mert a hetes számrendszerben az 1/7 nem végtelen.

Amúgy egy szám nem konkrét valami, hiszen nem lehet kézbe fogni, nincs fizikailag jelen, vagyis nem létezik, csak mint fikció.

2019. máj. 6. 12:39
 19/42 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsóval egyetértek abban, hogy szerintem a kérdező számára a fikció fogalma sem világos..
2019. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
10-es számrendszerben valóban csak vévtelen szakaszos tizedestörtként tudod felírni, de pl 7-es számrendszerben ez úgy nézne ki, hogy 0.1; ellenben ott meg az1/2 nem lenne véges, hanem 0.333333...
2019. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!