Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1458. január 24-én a fegyveres...

1458. január 24-én a fegyveres köznemesi tömegek hol választották királlyá Hunyadi Mátyást?

Figyelt kérdés
2 szó, az első szó 5 betű, a vége "s", amásodik szó 6 betű.
2008. nov. 12. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudtam a duna jegén, de az nemjonki:S pedig kereso szerint is:D
2008. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Igen. A Duna jegén kiáltották őt királlyá.
2008. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez egy 7.oszt irodalmi pályázat kérdése. Keresztrejtvény, tehát más válaszra gondoltak...
2008. nov. 14. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem "Rákos mezeje". Erre alapozom:

"Miközben a budai várba félrevonult főurak hosszasan alkudoztak, a Rákos mezején fegyveresen várakozó köznemesség türelmetlensége nőttön-nőtt. Buda és Pest fölbolygatott lakossága is izgatottan leste a híreket: Szilágyiék gondoskodtak a szándékaikat elősegítő közhangulatról. Gyerekek járták a város utcáit csapatostul, és kiáltozták: "Mátyást akarjuk királynak, isten adta oltalmunkra, mi is őt válasszuk!"

Ha ez nem győzte is meg a főurakat, a Rákos mezejére fölvonultatott zsoldosok meg az ugyanide ácsoltatott akasztófák már döntő érvnek bizonyultak. Szilágyi Mihály erőszakos föllépése véget vetett a vonakodásnak - a főurak és főpapok tanácsa Mátyást választotta. A a Duna jegén érte a vár felé özönlő türelmetlen tömeget. 1458. január 24-én, csatlakozva a főurak és főpapok akaratához, a nemesek és a városok követei itt kiáltották királyukká az alig tizenöt esztendős Hunyadi Mátyást, s választották kormányzóvá Szilágyi Mihályt."

Kisfaludy Katalin: Matthias Rex. Gondolat, 1983. 10. o.

-Macska-

2008. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi. Kimaradt egy szó: "A hír a Duna jegén érte..."

-Macska-

2008. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez lesz a jó megoldás!
2008. nov. 15. 16:53
 7/7 anonim válasza:
25%

A Duna jegén. Azt hittem ez egyértelmű.


,,Köszönöm hogy naggyá tettél minket Te, és a sereged! ''


Titkolt Ellenállás - Hunyadi Mátyás

2009. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!