Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A légköri nyomás ugyanakkora...

A légköri nyomás ugyanakkora bent a házban is, mint kint?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés de nem vagyok jártas ilyesmiben. Egy egyszerűbb időjárásállomást építek és nem tudom, hogy a légnyomást mérő szenzort a kinti, elemmel működő egységbe tegyem vagy jó lesz a benti fő egységben is?


A magasság ugyan az, szóval a kinti rész nem egy póznán van, hanem 1,5-2 méterre a földtől a ház előtt.


Ugye ha mindegy hova rakom, akkor energiatakarékossági okokból a benti egységben lenne, ami hálózati tápról megy.


2019. júl. 25. 14:15
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
82%

Az a helyzet, hogy körülményektől függően itt is, ott is csalhat valamennyit. De azért a kinti pontossága megbízhatóbb.

Erős szél esetén az épületek repólőszárny-effektus révén a belterükben kisebb nyomást tudnak létrehozni a kintinél.

De ugyanazt a csökkent nyomást mérnéd közvetlenül a falon kívül is, például ablakra kívülről feltett műszerrel is, csak az épülettől távolabb lenne "jó" értéked.

Szélcsendben is, ha a ház nyílászárói túl jók, az ajtócsapkodás is tud szép tüskéket rakni a mérési diagramra.

2019. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint helyezed el, még attól is függ, hogy a szenzor milyen dobozban van, mennyire érvényesül benne a fent leírt hatás. (Mármint ha nem gyári időjárás-állomásról van szó, hanem teljesen te építed.)
2019. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ja igen, persze, dobozolva kint is lehet ilyen gond.
2019. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szóval úgy gondoljátok, olyan érzékenységű berendezést vásárolt rendkívül sok pénzért, aminél ez számít. Hát nem tudom... Nekem aztán tök mindegy, hogy 1010 hPa vagy 1012. Meg az is, hogy az ajtó mellett, a szoba közepén netán a kertben vagy a fal mentén.
2019. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

#4: A felhasználási cél kérdése.

De az említett szél miatti értéktorzulás izmosabb viharban, rossz helyre rakva lehet akár 5-10%-os is.

Pontos meteorológiai adat céljára az már nagyon rossz tűrés.


Ennél a legolcsóbb légnyomásmérő műszerek pontossága is sokkal jobb.

2019. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(Mivel nem az otthon>barkácsolás kategóriába rakta a kérdést, hanem a tudományba, szerintem megilleti a pontos válasz. Aztán hogy ezt hogyan használja fel, az már a kérdező döntése.)


A lényeg, hogy szélcsendben nincs igazán jelentősége, de minél erősebben fúj a szél, az elhelyezéstől függően annál inkább torzíthatja a mért értéket.

2019. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan a cél a kérdés. Vagyis kérdezhetném a vihar közbeni légnyomást kitett helyen, a különbséget vagy éppen a belső légtér légnyomását. És legfőképpen azt, mire használom a mért értéket. Mert ettől függ, hogy számít-e és mekkora hiba számít.

És mivel e szempontokat nem ismerem, nem tudok javaslatot sem tenni.

Kétségtelen viszont, hogy a többféle szempont és következményei megemlítése hasznos tud lenni.

2019. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem aztán tök mindegy, hogy 1010 hPa vagy 1012."

Szerintem meg ha a nyugati faladon 1012 hPa a nyomás, a keleti falad mentén meg 1010, és nyugati szél fúj, és nyitva vannak a keleti és nyugati ablakaid is, akkor olyan huzat van a házban, hogy a függöny kint lobog az udvaron, és csapkodja a redőnytokot vagy a vakolatot...

2019. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"és nyitva vannak a keleti és nyugati ablakaid is"

De ha mondjuk csak az egyik van nyitva, akkor is leeshet a nyomás a lakásban, kereszthuzat nélkül.

2019. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!