Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan élőlény a...

Létezik olyan élőlény a természetbe, aminek van forgó alkatrésze?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk mint egy körfűrész?
2019. júl. 28. 11:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én a fejemet is tudom forgatni :D
2019. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezek csak mozgások, nem forgás.
2019. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pombe ***** válasza:
100%

Rengeteg! :)


Az ATP szintáz (F0-F1 típusú ATPáz) egy olyan gépecske a szervezetünkben (és más lényekében is), amely más közreműködők segítségével ATP-t (ez kémiai energiát tároló molekula, az adenozin-trifoszfát), állít elő, de annak hasítására is jó, és az F0/F1 ATPase ugyanúgy forog , mint a bakteriális forgó csillókat hajtó "motor", mint amilyen az E. coli-nál is van.


[link]


Ahogy fórumtársunk írta, amolyan emberi gondolkodással megszerkesztett tengellyel működtetett forgó eszközről én se tudok.


Amúgy az is mutatja e nem emberi motor működési furcsaságát, hogy ha folyamatosan csonkoljuk az F0/F1 ATPase molekuláris motort, akkor ilyen olyan teljesítménycsökkenések állnak elő, de nem áll le.

2019. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csörgőkígyó
2019. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy jött a feltevés, nagyon jó?
2021. ápr. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
Bagoly
2021. ápr. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!