Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy nap alatt 350 millió fát...

Egy nap alatt 350 millió fát ültettek Etiópiában. Ez valós adat?

Figyelt kérdés
Minap olvastam, hogy 350 millió fát ültettek egy nap alatt Etiópiában. Nekem ez kicsit szürreálisan hangzik. Ha tényleg így van megtudnátok győzni, hogy ez hogyan lehetséges? És egy ilyen száraz országban a fák öntözését, gondozását hogyan fogják megoldani?

2019. júl. 31. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tűnik, igaz. Ha egymillió embert sikerült beszervezni, akkor fejenként 350 fa akár még működhet is.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Kormányzati akció volt, Etiópia több mint 100 milliós ország, elég a lakosság egy kis részét megmozgatni, hogy a "munkaerő" meglegyen hozzá. Az országnak legalább a fele "zöld", értsd nem sivatag, jelentős a hegyvidéki, és a trópusi éghajlatú rész, ahol nincs hiány a csapadékban. A fákat pedig nálunk sem szokták locsolgatni, legfeljebb a városokban, ahol az aszfalt miatt a csapadék nem tud beszivárogni rendesen a talajba. A fákat nemigen fogják gondozni, és mivel igen kicsi facsemetéket ültettek, ezért valószínűleg ha a fele megmarad, már jó arány lesz.
2019. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
36%

Hurrá, kellenek azok a fák.

Éppen ma olvastam, hogy az afrikai erdőtüzek szélen szállított hamuja látja el szervestrágyával a brazil őserdőket. :D


Amúgy ha ilyen gépekkel estek neki a feladatnak, elég gyorsan lehet ültetni:

https://www.youtube.com/watch?v=RFALkEd_D1o

2019. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Valós adat.


És mint a cikkekben is olvasható, ez csak politikai figyelemelterelés. De inkább ilyet csináljanak, mint stadionépítést, szóval én támogatom!

2019. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
40%

#4: miért kell még itt is a hülye papagáj stadionozós propagandát nyomni?

Amúgy Etiópia és stadion:

[link]

[link]


Úgyhogy ne, oké ne.

2019. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Ha oxigéntermelés a cél, akkor sajnos rossz hírem van.

Amíg nem léteztek műholdak, addig úgy gondolták, hogy az esőerdő a föld tüdeje.

Aztán az egyik műhold jól megleste az esőerdő oxigén kibocsátását. Volt meglepi, mikor a napközben termelt oxigént az éjszaka folyamán elnyelte. Hogy ez az egyéb élővilág oxigén igénye volt e azt nem tudom.

Na ekkor kezdték el keresni a föld valós tüdejét.

Meg is találták egy plankton formájában.

Szóval ezekre az élőlényekre kell nagyon ügyelnünk, a nagy erdő a kutatások szerint csak a helyi igényeket elégíti ki.

Persze kérdés az, ha nem lenne az erdő, akkor milyen oxigént nyelne el. A válasz gondolom egyértelmű.

2019. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Beszélek itt hülyeséget.

Szóval alga termeli az oxigént, nem a plankton.

:)

2019. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

"Volt meglepi, mikor a napközben termelt oxigént az éjszaka folyamán elnyelte. Hogy ez az egyéb élővilág oxigén igénye volt e azt nem tudom."

Már rég ismeretes volt a fotórespiráció jelensége (Otto Warburg, 1919: [link] )

2019. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

# 7


[link]


"A fitoplankton jelenti a tengeri tápláléklánc legalsó szintjét, ezek a szervezetek állítják elő a légköri oxigén mintegy felét."

2019. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EagleHUN ***** válasza:
77%

"hamuja látja el szervestrágyával "


khmm a hamu nem szerves!

Ásványi sókat tartalmaz, esetleg szervetlen amorf szenet.

Ami valóban jó a növényeknek!

2019. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!