Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az amerikaiak génmanipulálják...

Az amerikaiak génmanipulálják a növényeket, milyen berendezés és tudás szükséges ehhez?

Figyelt kérdés

1. Pl. csináltak olyan növényt (kukorica vagy burgonya már nem tudom mi volt) ami termelt egy bizonyos anyagot amit ha a kártevő bogár megkóstolta akkor megdöglött tőle, így nem volt szükség permetezni se. Ezt hogy csinálták az ilyet?


2. A permetezőszerek tudnak olyat is hogy nemzőképtelenné teszik a felnőtteket, illetve még a meg nem született petéiket is elpusztitják. Erre hogy jöttek rá erre a hatóanyagra? Meg úgy egyáltalán hogy fedezték fel az idegmérgeket a bogarak számára?


2019. aug. 15. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A génsebészethez bőven elég 1 tő növény génállományát megváltoztatni. Aztán abból az 1 tőből kinevelni a többit.

A permetezőszerek hatékonyságára pedig hosszas kísérletezéssel, kémiai úton jöttek rá elsősorban. Ez elég fontos, ugyanis a rovarok egy idő után "kitanulják" a rovarirtó szereket, és immunissá válnak rá, ezért kell újabb és újabb dolgokkal kísérletezni, hogy mi az, amire a kis dögök még nem immunisak. Ehhez egy komoly laboratórium, vegyszerkészlet, vegyszert tároló, adagoló gépek stb. kellenek, valamint persze a személyzeti szükséglet se elhanyagolható (HAZMAT ruhák például).

A fő nehézség abban van, hogy olyan cuccost kell kifejleszteni, ami a rovart megöli, de a növényt és az embert nem bántja. És hát...ilyenből elég kevés van.

2019. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően létező génekkel dolgoznak, tehát valamelyik másik élőlényből veszik.

Nagyon ritka az olyan, hogy ki lehet találni egy új gént, és többnyire ezt is evolúcióval csinálják.

2019. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár millió forintos labor elegendő a mai technikával növényi és állati génmódosításhoz.


Egy ilyen laborban elő lehet állítani CRISPR/CAS9-el bármilyen transzgén állatot, növényt és utólagos génmódosító vírust is.


Meglévő fehérjékből indulnak ki általában amiket kombinálnak, és mesterséges evolúcióval továbn tökéletesítik. Majd beültetik ezt a fehérjekódoló génszakaszt, és a megfelelő sejt termelni fogja.


Nulláról is lehet fehérjéket tervezni, de ez még a jövő zenéje, ahogy előttem kifejtették. Nagyon messze vagyunk még attól, hogy megértsük pontosan hogyan érvényesülnek a kvantumkémia törvényei, és hogyan tervezzünk ilyen molekuláris gépeket - mint az enzimek, csatornák, pumpák, kis motorfehérjék. Ezért terveznek egyelőre a meglévők kombinációjából valamit.

2019. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biológusok csinálják, én is tanultam és csináltam is már kísérlet gyanánt. Egyébként nem is muszáj kivágni vagy beültetni gént, pl. van olyan eset is, hogy egy gént kivágunk és egyszerűen megfordítjuk, így nem lesz értelmezhető, ami átíródik. Pl. só által kiváltott folyamatokat lehet igy megszüntetni, ezáltal jobban fogja birni a növény
2019. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!