Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha csinálnék egy...

Mi történne, ha csinálnék egy olyan tekercset, ahol a tekercs kerülete pont megegyezik a rá kapcsolt frekvencia hullámhosszával?

Figyelt kérdés

Tehát a tekercsben állóhullám alakulna ki, ami a tekercs egyik oldalán maximumot mutatna.

Ilyenkor hogy viselkedik a tekercs? Esetleg ha vasmagot is tennék bele, vagy több megosztott vasmagot, akkor mi történne abban a vasmagrészben, ami a legközelebb van az állóhullám csúcsához?


2019. aug. 26. 10:53
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem ez segíteni fog.

Ez a lineáris vezeték állóhullámaival foglalkozik, de kiindulásnak jó. Szerintem erre már a tekercs öngerjesztéseit rá tudod képzelni.

[link]

2019. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem valami olyan dereng, hogy ezt korábban antennának hívták... (Ld. régi FM vevők ferrit antennái).
2019. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem pont erre gondoltam, hanem egy tekercsre. Mondjuk ha egy 9,5 cm átmérőjű több menetből álló tekercsre, melynek kerülete 30cm, rákapcsolnánk egy 1GHz-es frekvenciát.
2019. aug. 26. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Az 1GHz már problémás, ott már elkezd másképpen viselkedni a tekercs (nagyon bele fog szólni a szórt kapacítás). Nekünk úgy tanították, hogy kb. 800-900 MHz 1GHz már bőven fölötte van, a határ ahol már inkább a hullámvezetés kezd dominálni, és a klasszikus "tekercs" "kondenzátor" "vezeték" "fogalmak" már kicsit másképpen működnek ld. nagyfrekvenciás NYÁK tervezés. Néhány 100MHz frekvencián még értelmes is lehet a kérdés.
2019. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Köszi. És ha mondjuk csinálunk egy nagy tekercset, ahol ez nem játszik, mert elég alacsonyabb frekvencia?
2019. aug. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!