Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért hal meg olyan könnyen...

Miért hal meg olyan könnyen egy állat vagy egy ember?

Figyelt kérdés

Igazából konkrétan a macskámról jutott eszembe ez a kérdés. Megműtötték és leállt a szíve, csak nem értem miért. Kapott oxigént és tényleg figyeltek rá és csak úgy a felénél leállt a szíve. De biztos lenne más példa is erre, hogy egy jó állapotban lévő szervezet nem éli túl a behatásokat.


Miért nem bírja ki a szervezet? Nem minden és elsődleges a túlélés? Meg annyi csodatörténtet van, hogy meggyógyult valaki vagy akármi. Másnak nincs ilyen szerencséje? Vagy én ezt nem értem..


2019. aug. 28. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismeretlen tényező van még az ilyen hatalmas traumák mint a műtétek vagy altatás alatt.


Már maga az altatás is olyan hatóanyagkockázat, hogy sokkal érzékenyebb lehet akkor a szervezet.


Nálunk a laborban a kísérleti egerek egy rutinműtétjénél, ahol minimális invazív hatás éri az agyat... átlag szerintem 20%-os a hirtelen halál kockázata. Nem tudjuk miért, igaz kisállat monitor sincs. Valószínűleg az altatás az ami a fő ok.


Embernél szerencsére már ritkábbak az ilyenek és ismertek a hatások... de állatoknál sokkal kevesebb ismeretünk van erről és a gépek sem olyan fejlettek.


Sajnos ez van. Mi cicánk ugyan így halt meg a műtét után pár órával. Feladta a a szíve :(

2019. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

"Miért nem bírja ki a szervezet? Nem minden és elsődleges a túlélés?"


De. De ha a szervezet valami ok(ok)nál fogva nem alkalmas rá, nem képes rá, hogy adott behatások összességét túlélje, akkor nem fog neki sikerülni.


"Meg annyi csodatörténtet van, hogy meggyógyult valaki vagy akármi."


Ezeknek egy jó része kamu, egy másik jó része pedig amolyan megerősítési torzítás. Csak kevés van, ami tényleg csodaszámba megy, de azok sem csodák, csak nem ismerünk minden körülményt, amik összjátékaként sikerült az illetőnek túlélnie.

2019. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondolj bele abba is, hogy az élő szervezet az evolúció folyamán nem nagyon alkalmazkodhatott annak a túléléséhez, ha szétszedik működés közben.

Illetve de, a telepes állatok és férgek szintjén még valamennyire, de bonyolultabb létformáknál már nem.

2019. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Könnyen meghal?

Azért ezt gondold végig, még olyan gépet sem tudunk építeni, ami egy baleset utána magától regenerálódik.


Szerintem csak nem gondolsz bele, mennyire brutális gépezet a szervezeted.


Igen, kevésbé robusztus, mint egy pár dolog elvégzésére fejlesztett ipari gép. De gondolj bele ehhez képest az ember meg az állat mennyire "multifunkciós".

A robotika még a közelében sincs. Fényévekre vagyunk töle, szóval azért nem mondanám, hogy könnyen meghalunk.

2019. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!