Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lehet a tér-idő két...

Milyen lehet a tér-idő két feketelyuk között (Két feketelyuk összeolvadásakor)?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy elkezd két feketelyuk összeolvadni és mindkettő körül a tér-idő torzulás egybeolvad(remélem el tudjátok képzelni hogy nézhet ki).Tudjuk, hogy egy feketelyuk körül, a tér-idő torzulásba sokkal lassabban telik az idő,na de mi van akkor ha két ilyen feketelyuk tér-idő torzulása olvad össze,akkor vajon hogy telik az idő?Remélem érthetően magyaráztam el, és azt is remélem hogy van egy kis fantáziátok, ahhoz hogy ezt el tudjátok képzelni. :)
2019. szept. 8. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A két eseményhorizont összeolvad. Minden ami azon kívül történik leírható az ismert fizikával, ami nagy tömegek összeolvadására vonatkozik.


Az eseményhorizonton beülről nincsen túl sok modellünk.

2019. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem,rosszul érted válaszoló,én az eseményhorizonton kívüli részre értem ahol a tér-idő torzulási sík van, én két olyannak az összeolvadására gondoltam. :)
2019. szept. 8. 15:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem mikor még épp hogy csak el kezd összeolvadni két feketelyuk,akkor először ez a két sík kezd összeolvadni.
2019. szept. 8. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen sík? A tér gravitációs mezeje nem sík.
2019. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A két eseményhorizont összeolvadás előtt behorpad abból az irányból, ahol a másik éppen van. Nem érnek össze, és főleg: nem közelítenek egymáshoz, hanem éppen távolodnak.
2019. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem,én erre gondoltam: [link]

Arra a helyre gondoltam ahol a két torzulat egybeér(jobban nem tudom elmagyarázni). Ezen az oldalon lesz egy kép mellékelve,na én arra a térségre gondoltam. :)

2019. szept. 28. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!