Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A súlytalanságban legyengült...

A súlytalanságban legyengült űrhajósok mennyi idő alatt erősödnek fel a Földön?

Figyelt kérdés
Alapból is érdekel a téma, és most hasonlóan vagyok. Bár én nem az űrben gyengültem le, hanem fekvéstől egy hosszas betegség miatt. Támogatni ugyan nem kell, de nagyon hamar elfáradok, és szinte én is érzem a gravitációt. Magyar nyelvű cikkek linkje is jöhet. Köszönöm!

2019. szept. 20. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
az űrhajósok edzenek az űrben...
2019. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor mik azok a hivatalos videók, hogy a kapszulából kiszedett asztronautákat jobbról-balról támogatni kell?
2019. szept. 20. 20:38
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Edzenek és nem is keveset, napi 2 és fél órát, de ez csak csökkenti a hatásokat, teljesen nem küszöböli ki, így amikor visszatérnek egy hosszabb küldetésről még segítségre van szükségük a járáshoz is.


Egyébként kevés az adat erről, de a csontsűrűség az egy 4 hónapos űrben tartózkodás után 2-3 évig tart mire visszaáll. Az izomzatról nem tudok pontosat, de szerintem az gyorsabban regenerálódik, úgy a felére legalább tippelném, de még kevesebb is lehet, persze megfelelő napi mozgással, evéssel, ivással, vitamin és egyéb kiegészítőkkel, és elegendő alvással.


Ha mindenben segíted amire a testnek szüksége van, akkor rendben lesz az. Érdemes lehet még külön egy kevés vasat is szedni, de akár orvossal, vagy egy jó dietetikussal is beszélni. Egyél alaposan, igyál is, mert az is fontos, aludj is eleget, és vitamin és minden legyen. Mozgásra meg lehet kitalálni egyszerű dolgokat is, és az űrhajósok sem feltétlenül kondiznak miután visszatértek, hanem séták, laza futás, békajárás és szinte bármi ami egyszerű torna. Eleinte elég ha csak mozog a test, és nem kell nagy erőt igénylő sportokban gondolkodni.

2019. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!