Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy felhőt (nagy toronyfelh...

Ha egy felhőt (nagy toronyfelhő) egy kockába sűrítenénk, az hány kiló lenne?

Figyelt kérdés

Lenne egyáltalán súlya?

Tételezzük fel csak.

Az üveg vastagsága 0,5 lenne, súlyra az üvegkocka mindegy, mennyit nyomna. Nem tudom igazából, milyen adatok kellenének ennek kiszámolásához, de szerintem tök érdekes feltevés.



#súly #felhő #felhő súlya
2019. szept. 27. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk hogy mekkora legyen a kocka éle, eléggé fontos adat...
2019. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb amennyi a benne lévő víz súlya.
2019. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

A felhő két fő összetevője:

levegő

vízcseppek


Nem inkább az érdekel téged, mennyi víz van egy felhőben?

2019. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből ki tudsz indulni:

"Scientists have measured the water density of a typical cumulus cloud (the white, fluffy ones you see on a nice day) as 1/2 gram per cubic meter"

[link]

Azt kell eldönteni, mekkora alapterületű és milyen magas az általad leírt felhő.

2019. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fizikus, de szerintem több száz, vagy több ezer kiló. Egy nagy felhőben sok víz van ám, és a víz nem egy könnyű anyag.
2019. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lenne súlya hiszen vízből van

A levegő súlya elhanyagolhato

Minden attól függ mekkora az a felhő és milyen sűrűségű


Akár tonnas nagysagrendben is érdemes gondolkodni de minden attól függ hogy mitől lóg

2019. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hanyagolható el a levegő súlya. #4-es forrása szerint 0.5 g/m3 víz van egy cumulus felhőben, ami a száraz levegő sűrűségének a fele még pár km magasságban is. Szóval az össztömegnek nagyjából a harmada víz.

Egy átlag cumulus felhő (tehát még csak nem is toronyfelhő) 1 km^3 térfogatú, azaz 1 milliárd m3. Az abban található víz mennyisége 500 millió gramm, más szóval 500 tonna.

Ennyi vízhez egy legalább 500 köbméteres kocka kéne. Sőt, te ugye toronyfelhőt kérdeztél, ami egy cumulusnál sokkal nagyobb, simán van tízszer akkora is.

2019. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt felejti el mindenki, hogy a felhők esnek lefelé!

Csak ugye felszálló légáramlatban vannak, ez ezért nem olyan feltűnő.

2019. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
...Nem tudom, telepítetted-e a virtuális gépre, de ha nem, esetleg először oda telepítsd próbaképpen, hogy ne érjen nagy meglepetés élesben.
2019. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
...bocsi, ezt egy másik kérdéshez akartam írni. :)
2019. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!