Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet az, hogy 200...

Hogyan lehet az, hogy 200 decibell erejű hang esetén az ember sokkot kap, és meghal?

Figyelt kérdés
Kerestem sok helyen, de nem találtam magyarázatot !
2010. júl. 15. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de a wikipédia szeint föld (közeli)i körülmények közt 194 dB-nél nagyon hangerő nem lehet. Amúgy legfeljebb úgy halhat meg, hogy szívrohamot kap, de magában szerintem nem halálos
2010. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt is csak annyit említ, hogy meghalhat a sokktól az ember, de ennél többet nem: [link]
2010. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Józan paraszti ésszel a dobhártya beszakadhat, és talán agyvérzést kap az illető, de ez csak egy gondolat.
2010. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem 200dB erejű hang már, olyan erős, mint egy bomba lökéshulláma és belső vérzésben meg halsz. Az erős hangtól pedig sokkot kapsz, például amikor két oldalról kapsz egyszerre fülest, abba is megzavarodsz és nem az ütés erejétől, hanem attól, amit a füledbe hirtelen beáramló levegő csinál (lökéshullám). :)

15/F

2010. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek :D
2010. júl. 16. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a lökéshullám, ami ellen nem véd a csont, de olyan mintha elütne egy kamion.
2010. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is olyan nyomáskülönbség lesz a tested különböző pontjai között, vagy olyan impulzushullám vonul végig rajtad, hogy elpattannak az ereid, összeomlik a keringésed.
2010. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!