Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek a kőzetek és ásványkincse...

Ezek a kőzetek és ásványkincsek melyik időszakhoz tartoznak?

Figyelt kérdés

Kőzetek:mészkő ,dolomit, andezit,bazalt,tufát

Lösz,kavics,homok


Ásványkincsek: mangánérc,bauxit


Mielőtt letámadnátok közlöm,hogy a tankönyvem mást ír,mint a füzetem.Ezèrt fordulok hozzàtok. Különböző netes oldalakon is keresgéltem,ellenben az időszakot nem kapcsolta hozzà. Ez a tanulàshoz kell,nem házi feladathoz.

Úgyhogy fontos.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. okt. 13. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Miért gondolod, hogy a füzeted jobb, mint a könyv?

Mivel tudnád megcáfolni a könyvben írtakat?

2019. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hol írtam,hogy a füzetem jobb? Ahelyett,hogy kertelsz írhatnál egy normális választ a kérdésemre.
2019. okt. 13. 13:58
 3/3 EagleHUN ***** válasza:

Nem nagyon fogjuk tudni időhöz kapcsolni amit kérdezel. Főleg hogy nem határoztad meg milyen viszonylatban kérdezed. Csak Magyarországon vagy az egész világon?

Egy egy konkrét lelőhelyet lehet időhöz kapcsolni.


Amit tudok neked mondani ezekről:

Kőzetek:

mészkő ,dolomit - gyakorlatilag folyamatosan képződik mióta élet van a földön. Legnagyobb vastagságokban trópusi tengerekben. Magyarországon is több különböző időszakból származó rétegek bukkannak ki más és más helyeken.

[link]

[link]


andezit,bazalt,tufát - vulkanikus eredetűek a föld keletkezése óta folyamatosan képződnek.


Lösz,kavics,homok - Európában és Magyarországon a legfiatalabb kőzettársulások. De mindenütt a jégkorszakokhoz köthetőek.

10- max pár 100 ezer évesek.

[link]



Ásványkincsek: mangánérc,bauxit

[link]

Ez is kicsit jobban behatárolhatóak helyileg: Szárazföldeken trópusi körülmények közt képződik. Az alatta lévő erodálódott karsztosodott felszínen dúsulhat. Vagyis fiatalabb mint az alapkőzete amin fekszik.

Magyarországon Bakony, Vértes, Gerecse.

[link]

2019. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!