Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha hirtelen egy zseni agykapac...

Ha hirtelen egy zseni agykapacitását megkapnánk az milyen érzés lenne?

Figyelt kérdés
Több agysejt és jobb memória. De hozzáadott tudás és emlékek nélkül.
2019. okt. 18. 02:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen, tudás és emlékek nélkül csak egy lehetőséget jelent.
2019. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A zseninek általában nincs több agysejtje.

Az érzései pedig ugyanolyanok... az érzelmi agy nem változott a hüllők óta.

2019. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést. Biológus nem vagyok, szóval ezt inkább kérdezném:

Létezik egyáltalán jobb memória hozzáadott emlékek nélkül?

Az agyunk nem úgy müködik, mint egy PC, hogy beteszünk +két RAM-ot oszt jól van. Az emlékezés egy bonyolult folyamat.

Laikusként úgy tudom elképzelni, hogy a jobb emlékező képességhez egy teljesen új struktúra kell, az viszont alapvetően valami hozzáadását jelenti (mármint tudás, emlék, logikai kapcsolat, érzés vagy bármi).

Az agysejt számnak meg semmi köze nincs a tudáshoz. Az agy térfogatnak sem, ha jól tudom Einstein agya pl relatíve kicsi volt.


De javitsatok ki, ha rosszul tudom ezeket.

2019. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha sokkal magasabb lenne az IQ-d: Feladatokat gyorsabban tudnál megoldani, átlátni.
2019. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 09:33


De a kérdező azt mondja hozzáadott tudás és emlék nélkül.

Nekem pl. nagyon jó a logikai készségem. Sokan kérdezték már, hogy tudok ilyen "gyorsan" matematikai problémát megoldani. Nem vagyok gyors. Kifejezetten lassú vagyok. Másokkal beszélgetve arra jöttem rá, hogy míg mások több addig tanult módszert is elkezdenek sorra venni és végiggondolni, addig nekem néha percekbe telik egy elgondolkodtató feladatnál, mire megszületik az első gondolatom. Addig csak a feladatot tudatositom magamban. Mire sok ember már a 10-11. sikertelen próbálkozásnál, társításnál, asszociációnál tart, addig én még mindig csak a második vagy harmadiknál és ez általában be is szokott jönni.

Ha nem, akkor kár is erölködnöm, nem fogom tudni megoldani, maximum ha visszatérek rá később.

Pl egy ZH-nál a leghatékonyabb módszerem mindig az volt, hogy az első 15-20percben nem csináltam semmit, csak többször végigolvastam a feladatsort. Így mire egy feladat megoldását leírtam, addigra már a többiről is volt elképzelésem.

De nem gondolkozom rajta sokat. Sőt keveset és nagyon lassan.

2019. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdés és a kiegészítő mondat is hülyeség, mert ütik egymást a kifejezések. "Napi szinten piáló józan alkoholista" ilyesmi.
2019. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, a végső következtetés lemaradt. Az, hogy nem hiszem, hogy ez emlékek, tapasztalat, hozzá adott tudás stb nélkül így működne. Amiből nincs tudásom pl kifejezetten béna vagyok, pont ezért mert lassan gondolkozom.


Szerintem a plusz intelligenciát pont hogy az agy plusz struktúrái adják. Tehát tudás emlék stb nélkül nagyobb kapacitás sincs. De ez csak megérzés.

2019. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azonnal abbahagynád az értelmetlen kérdések kiírását a GYK-en.
2019. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 és 7


Fogalmam sincs, hogy a matekleckédet hogyan csinálod meg, pláne hogy mi köze az én válaszomhoz. Csak azt írtam, hogy adott feladatot magasabb IQ-val gyorsabban oldod meg.

2019. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan különleges érzés nem töltene el, de észrevennénk, hogy jé, megjavult a memóriánk, és jé, jobban megy a gondolkodás.
2019. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!