Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy háromfázisú motor...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Ha egy háromfázisú motor egyik tekercsét 50, egy másik tekercsét 60Hz-ről táplálnánk keletkezne a frekvenciakülönbség miatt forgó mágneses mező? Elindulna a motor?

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A 3fázisú motornak 3 tekercse szokott lenni. Azal mi van?
2019. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem valószínű

tekercs leégetésre alkalmas eljárás


az esetek felében erre akarna forogni, a másik felében arra...

2019. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Őszinte legyek, azt hittem, a villamosság érdekel is és valamit azért sejtesz is belőle. Aztán, mikor lepontoztál a háromnál több fázisú kérdésednél, akkor szomorúan kellett megállapítanom, hogy gondolkodni nem akarsz. Ez a kérdés pont ugyanolyan. Hát hogyan jön ki a körben forgó mágneses mező? Mármint grafikus, vektoros módszerrel? Ezt kell végigcsinálnod úgy, hogy az egyik fázis vektorát gyorsabban pörgeted.
2019. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármelyik tekercsére eltérő frekvenciát kapcsolsz, akkor nem forgó, hanem kvázi kaotikusan változó mágneses mezőt kapsz, freki arányoktól függően. (Persze nem kaotikus, fel lehetne írni, de szerencsétlen forgórész nem fogja tudni követni.)
2019. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Előre szólok, hogy nem vagyok szakértő, de szerintem egy aszinkron motor talán mocorogna, de egy szinkronmotor nem hiszem, hiszen ott szinkronban van a mágneses mező forgása motor forgásával ami ugye 2 különböző 50 és 60 Hertz esetén.


Amúgy az egyenletesebb forgás érdekében szerintem egy 3 fázisú szinkronmotor 6 tekercset is szokott tartalmazni, nem?


[link]

2019. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Hát, írtad, hogy nem vagy szakértő...
2019. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

NEM, NEM

de már írtam

2019. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!