Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak női asztronauták. Ők...

Vannak női asztronauták. Ők hogyan menstruálnak egy űrállomáson?

Figyelt kérdés
Hogyan hat a gravitáció a menstruációra? Hogyan oldják meg? Úgy mint itt a Földön?

2019. okt. 21. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ugy remlik, hogy gyogyszert szednek, h ne legyen verzesuk. De ez csak remlik valahonnan.
2019. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudom, fejen állva is lehet menstruálni, és akkor sem a fülükbe dugják a tampont.
2019. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

"Hogyan hat a gravitáció a menstruációra?"

Hát nézd... Ha enni, inni, vizelni, medvézni lehet súlytalanságban, akkor ez már nem okozhathat gondot a szervezetnek. :))


De komolyan: Az eddigi tapasztalatok alapján nem okoz problémát, gond nélkül lezajlik a folyamat.

"NASA's medical staff weren't sure how microgravity would affect menstruation - what exactly would happen if you had your period in space? Would the blood flow like it should, or would it flow back up into the uterus and ultimately cause health problems?

Turns out menstruating in space is not much different than it is on Earth. Women have been living and working in space for decades now, and with no issues."

[link]

"I was surprised to learn that one system that doesn’t change at all is the female menstrual cycle. Studies have shown that women can have periods as normally in space as they do on Earth. What’s more, menstrual blood flow isn’t actually affected by the weightlessness we experience in space, so it doesn’t float back in – the body knows it needs to get rid of it."

[link]

"The female reproductive cycle actually is one of the systems in the human body that is just not impacted by being in space," Jain tells SELF. "I think it's fascinating that originally it was one of those things that maybe kept women from going into space, but it’s just not affected—whereas every other system within the body seems to be affected by being in a space-like environment."

[link]

2019. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 EagleHUN ***** válasza:
65%

Én is úgy tudom hogy gyógyszerrel elnyomják.

Már csak azért is mert ha gyermek foganna és növekedne az nem lenne/nem lehetne egészséges.

Ezt állatkísérletekkel is többszörösen igazolták.

(Csak remélem hogy emberiekkel nem...)

Szóval az esélyét is ki szeretnék zárni az ilyesminek!

2019. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 EagleHUN ***** válasza:
71%

OFF:

"medvézni lehet súlytalanságban"


Ezen szétröhögtem magam.

Mert első gondolatra ui. egy valódi grizzly ugrott amit mondjuk kísérleti alanynak vittek fel, de elszabadult és ami ott lebeg az űrállomáson és az űrhajósok próbálnak előle kitérni meg elbújni. Persze mind ez súlytalanságban. Tragikomikus jelenet. :D XD

Aztán leesett mire gondoltál koppant is...bizony...

2019. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

-off

Hát igen, egy kis műszaki hiba, és valóra válik a Life című sci-fi, csak kis barna medvékkel. Ha jól tudom, már filmesítik a sztorit. (Fúj, medvehumor, bocsi.)


-on

Amúgy igazad van az lenyomással kapcsolatban, de ez nem kötelező, és nincs igazán kapcsolatban a teherbe eséssel.


"If a woman decides against having her periods in space – as many of the long-duration fliers do – their current best available option is to use the oral contraceptive pill. On Earth, the so called “combined” oestrogen-based contraceptive pill, which prevents ovulation, is taken for three weeks in a row, with a fourth pill-free week to allow for a periodic bleed. However, astronauts who do not want to menstruate can take these pills back-to-back and forgo that week of bleeding. For fit and healthy women, doing this is not linked to any harmful side effects."

[link]

A lényeg az első pár szó: "If a woman decides" ~ Ha egy (asztronauta) nő úgy dönt...


"Personal hygiene is less than ideal in space due to limited shower facilities and water supplies, so menstruating during spaceflight is not as practical as it in on Earth.

As a result, more and more astronauts are turning to oral contraceptives to skip their periods altogether during both spaceflight and training, a new paper in the journal Microgravity reports.

The most common form of suppression is an oral progesterone pill (or simply, 'the pill').

The second most popular option is an IUD (intrauterine device), which is inserted into the uterus by a doctor and can safely last for three to five years..."

[link]

De a lényeg, hogy itt sem kötelezik őket, ez egy lehetőség.

2019. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
** "lenyomással" --> elnyomással (mármint a menzesz elnyomással)
2019. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, különösen a 3-ast! :)
2019. okt. 22. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom láttad-e a Halálhajó c filmet? Ott is vér borítja mindenütt az Event Horizon űrhajó falait. Na pont így. ;)


Ha férfiak mennek akkor meg vizelet és spermafoltok lennének szerinted szerteszét a falakon..?

Azért ezt el lehet manapság kerülni.

2019. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9-es: a menstruációt nem lehet visszatartani, amiket írtál, azokat meg igen.
2019. okt. 28. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!