Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok nekem vicces/erdekes...

Tudtok nekem vicces/erdekes primszamokkal kapcsolatos feladatokat/problemakat mondani? 6. osztalyosoknak

Figyelt kérdés

2019. okt. 22. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2019 darab különböző prímszám szorzata páros szám. Melyik a legkisebb közöttük?
2019. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

6. Van-e

a) 3;

b) 5;

c) 10;

d) 2019

egymást követő pozitív egész szám, amelyek között nincs prímszám?

2019. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezeket koszonom, de ezek a gyerekek egyelore nem akarjak erteni, mik azok a primszamok. Olyan feladatokat keresek, amik motivaljak oket, hogy megertsek (mert oda se akarnak annyira figyelni) - ezek tul absztraktak.

Azert is kerdezek itt, mert mar tobb nyelven atturtam a netet, es nem talaltam megfelelo vicces, konnyu, figyelemfelkelto feladatot.

2019. okt. 22. 17:04
 4/12 A kérdező kommentje:
MArmnt egy jo reszuk azert erti, mar jatszottunk egy jatekot, amibol ez kiderul, de aki erti, azert nem figyel, mert unalmas a sima magyarazat, aki meg nem erti, az nem is probal figyelni. Nem tudom, hogy irjam le jobban, mit keresek :P valamit, amire a gyerekek (akik inkabb csak hangoskodni szeretnenek, nem matekozni) raneznek/meghalljak, es azt mondjak: wow, erre kivancsi vagyok, oldjuk meg!
2019. okt. 22. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj rejtvényt. Nem tudom ez hatodikosnak mennyire unalmas, nincs gyerekem és most találtam ki.

Nyomtass nekik egy A4-es lapon táblázatban számokat, és mondjad nekik, hogy szinezzék be minden 2. Minden 3. Minden... Számot.

Eratoszthenész szita.


Hogy érdekesebb legyen, random betük lehetnének minden négyzetben. A prim számok betűiböl meg össze lehet olvasni valamit.

2019. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, olyat is talaltam, hogy pontokbol kepet lehet osszekotni - sok pont van, de csak a primszamok adnak ki kepet. Mehg ilyen szinezos, hogy csak a primszamos mezoket kell kiszinezni, es kiad egy kepet. De klassz lenn egy olyan feladat, amit a tablanal lehet megldani, egyuttgondolkodva. Mert pont aza problemam, hogy kiadom a feladatot, a vege meg meg se kapta, az elejen paran mar meg is oldottak, es hangoskodni kezdenek. Ezt a hangoskodast szeretnem legalabb par percre mellozni, amig egyutt gondolkodunk egy osszetettebb, de nem tul nehez, de azert erdekes feladaton. Ha van ilyen feladat. Mert akkor tudjak a lassabbak is kovetni, mi tortenik (kulonben tul nagy a zaj).
2019. okt. 22. 17:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Illetve az jutott még az eszembe, hogy írd fel a táblára az összes 50 feletti két számjegyű prim számot.

Mindenkinek kettöt ki kell választania, majd összeszoroznia. Majd ráírni egy lapra. Ezeket a lapokat utána újra lehet osztani a gyerekek között és megkérni, hogy próbálják megfejteni mik lettek összeszorozva. (Akár számológéppel)

Aztán el lehet mesélni, hogy amikor üzenetet küldenek ilyesmik miatt nem tudja más elolvasni rajtuk kivül, mert nagyobb számokkal szinte lehetetlen a megfejtés, viszont a beszélgetek tudják mi az. Összeszorozni meg könnyű és azt küldik el. Vagy vmi ilyesmi.. mármint nem így van, csak érzed nem tudom az RSA titkosítást leegyszerűsítve elmondani máshogy, mm az elvét.

2019. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszonom, ez jo otlet :)
2019. okt. 22. 17:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Játssz velül Spider-candy-t. Tegyél ki a táblára random számokat és minden számkártya alá rejts el egy pók vagy egy cukorka képet. A pókok legyenek jó rondák, lehessen kicsit sikítozni. A feladat az, hogy egyesével választanak egy számot, megmondják, prím vagy nem (utóbbit indokolják, azaz megneveznek egy osztót). Jó válasz esetén leveszik a kártyát, és megnézhetik, mi van alatta, sőt össze is kell gyűjteniük a pók és cukor képeket (utóbiból legyen jóval több!). A játék végén minden pók megeszik egy cukrot, de ahány cukorkártya marad egy gyereknél, annyi szem cukrot kaphat tőled.

Ha sokan vannak, játsszanak csoportokban, akkor csoportonként egy gyereknek oda kell adnod leírva a helyes válaszokat, ő a játékvezető. A végén persze a játékvezető gyerekek is kapjanak annyi szem cukrot, ami a csapatukban a legtöbbet gyűjtőnek járt.

2019. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csoportoknak kiosztasz 4-5 jegyű számokat, és az a csoport nyer, amelyik előbb találja meg a legkisebb olyan 1-nél nagyobb számot, amellyel a kapott szám osztható maradék nélkül.

Ha prímszámokat osztasz ki, el lesz az osztály foglalva 1 órán át ... :D

2019. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!