Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megmágnesezünk egy varrótűt...

Ha megmágnesezünk egy varrótűt, akkor hogyan állapíthatom meg, melyik végén van az északi pólus? És mire tudnánk használni az így előállt eszközt?

Figyelt kérdés

FONTOS LENNE!!! MINNÉL HAMARABB KÉREK EGY KONKRÉT VÁLASZT!

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!



2019. okt. 22. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2019. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A nagy Levin ***** válasza:
95%
Raksz valamibe vizet, beleteszei egy félbevágott dugót, ráteszed a tűt és beáll észak-dél irányba.(Elméletileg) . Így használhatod iránytű helyett.
2019. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy amivel felmágnesezted, annak a mágnesnek ismertek az északi és déli pólusai. Ahhoz közelítve a felmágnesezett tűt a taszítás/vonzás alapján megállapítható a kérdéses pólus.


AMit mondott itt az egyik válaszoló, hogy tegyük vízbe, stb. ez is elméletileg jó megoldás. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a háztartásunkban működő sok-sok elektromos kütyü lokálisan megzavarja a föld mágneses terét, így nem garantált hogy pont észak-dél irányba áll be a tű.

Persze ha kiviszed mondjuk a mezőre a tehenek közé, ott tökéletesen működik.

2019. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Ahhoz közelítve a felmágnesezett tűt a taszítás/vonzás alapján"


Mindegy, hogy hogyan közelíted a mágnest a házilag felmágnesezett tűhöz, az mindenképpen csak vonzani fogja.

Kérdező, nem egyszerű a dolog. Ilyenkor valami egyéb dolog ismeretére lehet támaszkodni. Csillagképek, Nap állása (ha legalább azt tudod, melyik féltekén vagy), moha, ilyesmik segíthetnek, de legvégső esetben is ott van a mondóka:

Előttem van észak,

Hátam mögött dél,

Balról a nap nyugszik,

Jobbról pedig kél.

Ezt bármelyik féltekén alkalmazhatod, napjában kétszer minimum. Egyértelműen meg fogja mutatni, hogy a tűnek melyik vége lett északi pólusú.

2019. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 butaság amit idehánytál...
2019. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Ha leírnád,hogy konkrétabban mit tartasz butaságnak belőle, akkor lehet hogy kiderülne, hogy mi az, amit nem értesz belőle.

2019. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Egyrészt javaslom visszaolvasni a korábbi válaszomat.

Másrészt már általános iskolában is tanítják, hogy mágneses monopólus nem létezik. Ezt már több száz éve felfedezték a kutató egyéniségek.

Hogy te több száz évvel el vagy maradva, azt nem vagyok hajlandó magamra venni...

2019. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát egy sor miatt (amiben valóban tévedtem, mea culpa) az egész irományomat hülyeségnek titulálod. Tifelétek ez a szokványos kommunikációs stílus?
2019. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg a mágneses monopólust végképp nem értem, hogyan sikerült idekeverned. Egy szót nem szóltam mágneses monopólusról. Az rémlett, hogy a felmágnesezett tűben a mágnes közelítésének hatására újrarendeződnek a domének, ezért mindegy melyik oldalával közelíted felé a mágnest, mindenképp vonzani fogja. De most kipróbáltam a dolgot, és valóban nem mindegy, tehát megállapítható a módszereddel, ha tudjuk, hogy a mágnesünkben hogyan vannak rögzítve az É-D pólusok.

De ettől még szerintem elég bunkóság az egész írást hülyeségnek titulálni, mikor abból összesen egyetlen sor foglalkozott ezzel a témával, az összes többi meg teljesen mást boncolgatott.

2019. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!