Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azzal, ha itt Magyarországon...

Azzal, ha itt Magyarországon spórolunk a vízzel, milyen mértékben csökkentjük a vízhiányt a Föld sivatagosabb vidékein? Itt nagyon sok ivóvizünk van, tavasszal és ősszel sokszor alig tudunk védekezni a megáradt, édesvizű folyóinkkal szemben.

Figyelt kérdés

Pl. Afrikában nincs ivóvíz, itt van, de az nem elég, ha itt spórolunk vele. A fő problémát a szállítás jelenti, mert az Afrikaiak a víz szállítását nem tudják megfizetni (repülőn, hajón, közúton, stb, mindenhogy költséges)

Nincs iparuk, jövedelmük, hogy ezt kigazdálkodják, megfizessék, esetleg csak egy szűk rétegnek.


Mi is csak kölcsönvesszük ezt a sok vizet a környezetünktől, és vissza is engedjük. Folyókból, kutakból nyerik, Bp.-en, nagyobb városokban alapos biológiai tisztítás után szinte iható minőségben vissza is kerül a folyókba, vidéken emésztőgödörbe megy, ahol pedig a földbe szűrődik, a talaj szemcséi megtisztítják, és újból iható talajvíz lesz. (persze súlyos gondatlansággal talajmérgezést is elő lehet idézni, vegyszerekkel, vagy döglött állatot dobnak egy kútba, de itt sem az jelenti a problémát, hogy valaki sokáig áll a zuhany alatt, vagy bő vízzel engedi le a WC-t, vagy nem zárja el a csapot fogmosás közben.)


Szóval valaki elmagyarázná nekem, hogy miért olyan nagy baj ez a hétköznapi "vízpazarlás", azon túl, hogy sok lesz a vízszámla? (valahol még ez sem igaz, ha fúrott kútból, hidroforból jön a víz)


2019. okt. 23. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azokon a helyeken, ahol az ivóvizet folyókból nyerik ki és a szennyvizet oda eresztik vissza, igazából jól látod, nem "baj". Illetve abból a szempontból mégis baj, hogy körbejáratni a rendszeren energiába kerül, amit pedig csak részben fizet a pazarló, mert ez az energia részben állami támogatásból megy. Vagyis aki nagyon pazarol, az sok állami (közös) pénzt éget el a semmire.


Ahol viszont artézi kútból veszik ki és folyóba engedik, ott részben tárolt talajvizet használnak fel, ami jelenleg sok helyen (Magyarországon is) lassabban töltődik, mint ahogy fogy. Tehát a fölösleges energiahasználat mellé még jól le is engedik a talajvizet a tengerbe, ezzel kiszárítva a területet.


Úgyhogy ez az Afrikával összemosás ez jó nagy baromság, de ha nem akarunk 50 év múlva Afrika lenni, akkor nem kell kiszárítani a kútjainkat.

2019. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Megnéztem, Magyarországon 40% jön folyókból vagy tavakból, azaz ennyire igaz az, hogy kiveszem és visszateszem. A többi karszt- és kútvíz, amit csak a csapadék pótol.
2019. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Más országban már volt olyan probléma, hogy a túlzott vízkivétel miatt berogyott a talaj.

Van már olyan város is, ami emiatt süllyed (és persze közben omlanak is össze az épületek).

2019. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Ezen már én is gondolkoztam.

Alapból persze spórolok a vízzel, meg minden egyébbel, de ha megspórolok 20 liter vizet, abból nem fog jutni az afrikai szomjazóknak.

Ezt pont olyan, mint hogy egy barátnőm azért vega, mert ha mindenki vega lenne, akkor jutna kaja az afrikai éhezőknek is.

De nem. :)

2019. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!