Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire létezik az aszterioda...

Mennyire létezik az aszterioda veszély, mennyire fenyegeti az emberiséget?

Figyelt kérdés

Ma éppen öt darab hatalmas objektum száguld el a Föld veszélyes közelségében óriási sebességgel, kérdésem, hogy mennyire gyakori ez és milyenek, mekkorák a veszélyei?

Gyakran előfordul ez?

A neten is nyomon lehet kísérni, tudtommal 19 órakor lesz a legközelebb az egyikük.

https://www.youtube.com/watch?v=KmN2TqdSsng



2019. okt. 27. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Becsapódási valószínűségek, hosszú távú statisztika:

[link]

Alul a meteorit mérete, bal oldalt, hogy milyen időközönként várható egy becsapódás. A picik naponta hullanak, a veszélyesebbek ezer vagy millió évenként.

( [link] )

2019. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Az emberek egy részének sajátossága, ha valami nem lehetetlen, azaz van csekélyke esély a bekövetkezésére, akkor ezt az esélyt megszázszorozzák és valós problémának állítják be. A nehézség az, hogy ettől a téveszmétől aztán szinte lehetetlen eltántorítani őket.

Aszteroidaveszély lehetséges. Mondjuk egy peches embert akár agyon is üthet. A föld és az emberiség azonban nem kell, hogy ilyesmitől tartson.

2019. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:

A mutatott diagramban kételkedem, ugyanis a szerint körülbelül évente hullana egy 10 méteres aszteroida a Földre, de ennek semmi nyoma. Semmi hír róla pedig egy 10 méteres becsapódása az nem semmi híranyag lenne, még lakatlan területen is.


Kérdező! Ennek inkább már szinte elméleti veszélye van egy rövid időn belülre számolva. Inkább elméleti lehetőség, mint gyakorlat, hogy hamarosan becsapódik egy nagyobb. A csillagászati feltételei is lényegesen sokrétűbbek, mint amiről a népszerű cikkek írnak.


Amik közelinek nevezhetőek, még azok is csillagászati távolságokra haladnak el, és a gravitációs kulcslyukba - ami kicsi - nem tudnak beletalálni. Még a Chelyabinski sem talált bele, mert csak a légkört súrolta, és ha gyorsabb és nem fogy el a légkörben, akkor szépen távozik is kifelé.

2019. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Csak annyira fenyegető, mint annak idején a dinóknál.

Ők is csak egy komolyabbat kaptak - ráadásul, ha 5 másodperccel előbb vagy később jött volna, akkor sokkal kisebb kárt okoz nekik.

2019. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

"a szerint körülbelül évente hullana egy 10 méteres aszteroida a Földre, de ennek semmi nyoma"

Igen, annyira talán nem pontos az ábra, inkább csak azt szemlélteti, hogy gyakoriság tekintetében van különbség aszteroida és aszteroida között. Azok, amik az emberiséget fenyegetik, szerencsére aránylag ritkák. Ilyen aszteroidák sűrűn haladnak el a Föld "mellett", de kicsi a valószínűsége, hogy be is csapódjon. (Nem nulla, csak kicsi.)


Egy idevágó wiki cikk:

[link]

2019. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket, amint észrevettem, nagyon is foglalkoznak a kérdéssel.

Az, hogy 1998 óta a potenciálisan veszélyes kategóriába soroltan észlelt objektumok száma exponenciálisan nőtt és jelenleg 4500 körüli a számuk, felhívja a figyelmet a veszélyre, annak értelmében, hogy a viszonylag közeli objektumok a közelség függvényében a Föld gravitációs vonzásának a hatására eleddig ismeretlen mértékű pályamódosulást szenvednek, csak fokozza a veszélyt, mert a pályák számunkra kedvezőtlen módon a bolygónkhoz közelítik az aszteroidákat és az észlelések sem állnak meg, feltehetően a jobb technológia által tovább növekszik majd a számuk, ami így növeli a veszélyt, mert a lottónál is az a probléma, hogy minden egyes tippnek rendkívül kicsi a találati esélye, de mégis viszonylag gyakran van telitalálat a tippek nagy száma miatt.

Az észlelt objektumok különböző periódusú keringési pályáinak nyomon követése szerencsére megoldható, így legalább nukleáris háború okává nem válik majd a jövőben egy esetleges becsapódás és láthatóan komolyan gondolkodnak az eltérítési módszerek kidolgozásán, hogy ne jussunk a dínók sorsára. Köszönöm a válaszokat és a linkeket, sokat megtudtam belőlük, mert eddig nem túlságosan foglalkoztam ilyen jellegű kérdésekkel, bár mindig érdekelt a csillagászat, csak nem az ilyen vonatkozások.

2019. okt. 28. 03:34
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

A fenti linkek általámos ismeretterjesztő linkek. A konkrét objektumok linkje ez volna:


[link]


Itt mindent megtalálsz, amit lehet tudni az aszteroidákról. Pályaadatok, történetük, a jövőjük, a múltjuk.... egyszóval (szinte) mindent !


maci

2019. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!