Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan károsítják az autók a...

Hogyan károsítják az autók a környezetet? Milyen környezetkárosító hatásaik vannak az autóknak, és ez hogyan hat közvetve a környezetre?

Figyelt kérdés

Milyen károkat okoz a környezetben, élővilágban, a természetben a levegőbe kerülő kipufogógáz? Milyen betegségeket okoz az embereknél, akik városokban élnek?


Gondolhatunk egyéb, közvetett káros hatásra is, pl. az elhasználódott autóalkatrészek, akkumulátorok, egyebek sorsra mi lesz, ezek megsemmisítése/újrahasznosítása a környezet szempontjából.


A környezetet károsító egyéb dolgok között az autózás hol helyezkedik el, mennyivel károsabb/kevésbé káros egyéb környezetre ártalmas dolgokhoz képest? (Pl. erőművek, műanyag flakonok.)


2019. okt. 28. 01:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nem csak légszennyezés, hanem a hangszennyezés is jelentős


hf?

2019. okt. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mennyit fizetsz, hogy megírjuk a házi feladatod?
2019. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat, komolyan érdekelne. Gondoltam, biztos foglalkozik azzal is a tudomány, hogy mi történik a kipufogógázzal, milyen káros hatásai vannak pontosan. És nem utolsósorban, ez mennyire jelentős probléma az emberek egészségére és a környezetre nézve. Sokan csak legyintenek rá, hogy sok dolog sokkal károsabb. Ezért is érdekelne egy pontosabb, tudományosabb, objektív megközelítés.
2019. okt. 28. 08:42
 4/17 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tanulmányok, ajánlom a guglit hozzá.
2019. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
2019. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, maradjunk a kipufogógáznál. Sok egyéb mellett ezt rengeteg mikroszemcse alkotja. Azt belélegzed, letapad a tüdődben, és nem érted, mitől lesz tüdőrákod, asztmád, légszomjad, oxigénhiányod stb. Természetesen sok egyéb hatása is van, például a légkörre, amelynek ezáltal megváltozik a vezetőképessége, hőelnyelési mutatója, és sok más tulajdonsága, ami végső soron a meteorológiai jelenségeket befolyásolja.
2019. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6-nál a pont. Kiegészítés: pl. a budapesti emberek átlagban 6-8 évvel kevesebbet élnek a vidékiekhez képest.

A zajterhelés is jelentős.

Az épületek fala elkoszolódik, mert megtapad rajtuk a füstgáz bizonyos részei. Belvárosban számos helyen az épületek falai/mintázata tiszta fekete, szürke.

2019. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezek már jobb információk köszönöm.

Jó információ, hogy a budapestiek így átlagosan rövidebb ideig élnek.

Viszont nagyon sokan csak legyintenek, hogy autó nélkül nem is lehet élni, és hülyeség a légszennyezésre felhívni a figyelmet, mert ezer más dolog van, ami a levegőt szennyezi. Ezért is kérdeztem, hogy pontosan hogy is áll az autós légszennyezés minden más légszennyezéshez képest, mekkora probléma. Az emberek mekkora részénél okoz egészségkárosodást, betegségeket? Tüdőrákot, asztmát, stb.? (Budapestre és vidéki nagyvárosokra nézve külön.)

Milyen mértékben, hogyan befolyásolja a meteorológiai jelenségeket az autózás?

Minél konkrétabban érdekelne. Azért is tettem fel itt a kérdést, mert általánosságban én is tudok pár dolgot, meg tudom, hogy létezik gugli, de már eddig is kaptam itt olyan válaszokat, amik többet is tudtak mondani.

2019. okt. 29. 08:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Konkrétabban szakcikkekben nézhetsz utána.

Azonban nem az az érdekes, az autó mennyire szennyez. Szennyez a busz is, szennyez az előállítás, az ipar, az energiatermelés és még számos más dolog. Az emberi tevékenység, sőt az emberi lét velejárója ez. Az igazán fontos kérdés emiatt az, milyen a szemlélet. Igen, mondhatom, hogy az én konkrét tevékenységem (hulladékom, autóm, viselkedésem stb.) mit számít a többihez képest. Nos ha én mondhatom, mondhatja mind a hétmilliárd is egyenként. Az pedig az enyém hétmilliárdszorosa. És ha szennyezek a magánéletemben, szennyezek a munkahelyemen is, vezetőként eltűröm mások szennyezését, és nem értjük, mitől halnak az emberek.

A helyes szemlélet az, ha elkerülöm ezt minden olyan helyzetben, ahol nem okoz túlzott erőfeszítést. Ha látok olyan állapotot, ahol az illetékes csoport (szervezet) kis erőfeszítéssel tehetne valamit, hogy nekem könnyebb legyen vigyáznom, akkor ezt szóvá teszem. Mert az emberek nem egyformák. Olyan soha nem lesz, hogy mindenki egyformán odafigyel. De olyan akár holnaptól lehet, hogy aki átlátja, szóvá teszi a hanyagságot. Ha kell, erőteljesen. Ha kell, keres hasonló szemléletű társakat (vannak bőven, csak ők se szólalnak meg). A cél, amit érdemes elérni, a tudatos és öntudatos polgár, aki vigyáz (nemcsak a légszennyezésre, de az emberi lélek szennyezésére, az erőszak megfékezésére, az önzés leküzdésére, a kényelem nem minden határon túli fokozására és lehetne sorolni) és szóvá tesz. Aki önmaga ésszerű és másokat így vagy úgy erre vesz rá. Néha, ha feltétlen szükséges, erővel.

Ez a legtöbb, amit ki ki tehet mindenféle környezet károsítása ellen. És akkor bizonyos idő után csodának lehetünk tanúi. Ha kipróbálod, nem veszítesz. Ha nem próbálod ki, unokáid tudni fogják, kinek köszönhetik nyomorú létüket.

2019. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az embert egyre lustábbá teszi az autózás. Ma már mindenki mindenhová autóval megy, a szomszéd utcába is, a gyerekét is így viszi mindenhova, emiatt lustulnak el a gyerekek is sajnos.
2019. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!