Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted lehetséges-e az,...

Szerinted lehetséges-e az, hogy 2100-ra emberi kiborgok legyenek? Miért?

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 10:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értem,hogy az emberi agy valami mesterséges testben lenne.
2019. okt. 29. 10:30
 2/10 2*Sü ***** válasza:
100%
A kiborg a sci-fi irodalom által megalkotott fogalom. Pontos definíciója nincs, biológiai és gépi elemek együttműködésén alapuló lényt jelent. De hogy hol vannak a annak a határai, amin túl valakit kiborgnak nevezünk? Ha nagyon tágan értelmezzük, akkor tulajdonképpen egy bottal járó ember is kiborg, sőt egy ruhát viselő ember is kiborg, hiszen a hőháztartásának szabályozását részben egy nem biológiai szerv látja el. És egy szemüveget, hallókészüléket viselő ember is kiborg. Oké, ezek eltávolítható eszközök. De mi a helyzet a fogtöméssel rendelkező emberrel? Oké, az még azért eléggé passzív „gép”. És egy csípőprotézissel élő emberrel? Az nem egykönnyen eltávolítható, és mechanikai feladatot lát el. De még mindig passzív gép. No és mi a helyzet egy pacemakerrel élő emberrel? Ő már kiborg? Hol a határ, amin túl valakit kiborgnak nevezünk?
2019. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2100 az 80 év múlva lesz. 80 éve még nemigen lehetett olyan dolgokat elképzelni, hogy klónozás, őssejt terápia, mobiltelefon vagy GPS. Úgyhogy ki tudja mi lesz 80 év múlva, talán ez is meg lesz oldva.
2019. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én úgy képzelem el ezt a kiborgot,hogy egy egy emberi agy egy teljesen mechanikus testben van. Egyedül az agy lenne a "természetes".
2019. okt. 29. 10:52
 5/10 Tislerics Máté ***** válasza:
82%

Az ember az evolúció által alakult ki, és lett olyan, amilyen. De az evolúció nem egy tudatos tervezési folyamat. Vaktában történik és csak akkor maradnak meg, (terjednek el) a véletlenül létrejött mutációk, ha azok elősegítik a szaporodásunkat.


Az ember nem vaktában évmilliók alatt hoz létre jobbnál jobb gépeket, hanem tudatosan, előre tervezve, a lehetőségeket jól felmérve teszi azt. Ez a módszer sokkal effektívebb. Törvényszerű, hogy le fogja előbb utóbb hagyni az evolúció által már elért eredményeket.


Ma még nem érdemes lecserélni a lábunkat vagy a szívünket gépekre, mert az eredeti még jobbnak számít. Regenerálódik és szoros összeköttetésen van az agyunkkal, jelez ha valami baj van vele, olyan sejtek alkotják, amihez a mai nanotechnológia olcsó játékszernek tűnik. De ezek a szervek csak évmilliók alatt válnak jobbá is jobbá. Mi meg évtizedek alatt képesek vagyunk sokkal fejlettebb technológiákat kifejleszteni. Egy pacemaker 100 éve még nagyon sci-fi-nek tűnt volna. Most meg itt van és a mindennapok részévé vált, azoknak akik rászorulnak.


Szerintem lehetséges, hogy 2100-ra már lesznek olyan gépek, protézisek, amik bizonyos szempontból előnyösebbek lehetnek a velünk született szerveknél. És sokan el is fognak agyalni, hogy lecseréljék e pl. a munkájuk miatt.

2019. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a jövőbe nem lát senki, és a kérdésben véleményeket kérték, szerintem 80 év múlva még nem lesz ilyen. Az orvosi kutatások is inkább az organikus szervcserékre irányulnak, tehát élő szövettel helyettesíteni a hibás, beteg, öreg szöveteket, szerveket. Az emberi szervezet annyira összetett, hogy szerintem még sokáig nem lesz lehetséges az agy (és gerincvelő) normális működését biztosítani egy technikai berendezéssel. Egyelőre még nem is ismert a működése olyan mélységben és részletességgel, hogy ez megoldható legyen.
2019. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 voltam, és a válaszom erre vonatkozott: "emberi agy valami mesterséges testben", tehát nem a részben, hanem a szinte teljesen lecserélt szervezetre.


Amúgy 2*Sü kommentje teljesen jogos.

"A cyborg .. is a being with both organic and biomechatronic body parts [...] it applies to an organism that has restored function or enhanced abilities due to the integration of some artificial component or technology that relies on some sort of feedback"

[link]

"Ahogy a valóságban általában nem tekintjük kiborgnak az idegvezérelt művégtaggal, vagy egyszerűbb implantátumokkal rendelkező embereket, úgy a sci-fi művekben is jellemző, hogy többnyire nagyarányú gépesítés a kritérium az első csoportba tartozáshoz, bár pontos határvonal sem a valóságban, sem a tudományos fantasztikus művekben nincs meghatározva ebben a kategóriában. (például a műszív, vagy a pacemaker a valóságban, vagy a jól funkcionáló művégtagok a Star Wars-ban milyen mértékű gépesítésnek számítanak)."

[link]

2019. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Niel Harbisson volt az első ember akit hivatalosan elismertek cyborgként. Egy antenna van ültetve a koponyájába, amivel képes érzékelni elektromágneses sugárzásokat szélesebb sprektumban, mint amit mi látunk, wi-fi-vel rendelkezik, telefon hívásokat tud fogadni egyenesen a fejébe, és műholdakkal is tud kommunikálni. Egy óra is van a fejébe építve és egy bluetooth készülék van az egyik fogában. Ha jól tudom, akkor van egy iránytű a mellkasában, de ebben nem vagyok biztos.

Angliában hivatalosan elismerték, mint cyborg, azt hiszem 2005 környékén.

2019. okt. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ha megmarad az emberi lényegük. Egyazon emberalkotta hálózaton összeomlást eredményezne vagy összeolvadást. Szoftveresen természetesen. :D


Jajj te buta csak hülyülök. Honnan tudjam?

2019. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Én nem azt tartom lehetetlennek, hogy 80 év múlva létezzen tökéletes agy-számítógép interfész, már ami az idegi kapcsolatokat jelenti. Igen ,szerintem addigra ezt már ki fogjuk fejleszteni.

Én azt nem nagyon hiszem, hogy addigra egy robottestbe bele fogjuk tudni zsúfolni az emberi agyat életben tartó rendszert és még egy hosszútávú energiaforrást is.

Szerintem esélyesebb, hogy egy fix helyen kötött életben tartott agy, de akár komplett emberi test egy mobilis robottestet, mint egy drónt irányítson, olyan visszacsatolással, mintha benne lenne.

A felhasználó szempontjából nem sok különbség van.


A Surrogates sci-fi hasonló robotokról szól.

2019. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!