Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a működési elve a power...

Mi a működési elve a power factor saver nevű fogyasztáscsökkentőnek? (Mi van a dobozában? )

Figyelt kérdés

Például itt is hirdetik: [link]

Nekem ordas nagy átverésnek tűnik és kizártnak tartom hogy működhetne, legalábbis a fizikai tanulmányaim és a józan ész alapján. Szerintem aki egy picit ért az elektromossághoz, az rögtön rájön, hogy ez egy hatalmas átverés! Kamu. Ezzel a módszerrel nem csökkenthető a villanyszámla, a teljesítmény ugyanis a feszültség és áram szorzata. A feszültség adott, az áram pedig attól függ, hogy mennyit vesznek fel a fogyasztók. Ha valamit párhuzamosan kapcsolunk a hálózatra (ha bedugjuk a konnektorba akkor ezt tesszük) az csak növelheti az áramfogyasztást, csökkenteni fizikailag nem tudja.

Amúgy a kamu hozzászólásoknál is eléggé kilóg a lóláb, egy családi háznál havi 120 ezres villanyszámla elég fura.

Viszont az érdekel, hogy mi a működési elve, mert a leírás csak marketingszöveg, szakmailag értelmes dolog nincs benne.

Szóval mi van a dobozban és az mit csinál?


2019. nov. 10. 20:38
1 2
 11/14 EagleHUN ***** válasza:

#8 -nak írnám viszont hogy hatalmasat téved!


"

Ha valamit párhuzamosan kapcsolunk a hálózatra az csak növelheti az áramfogyasztást, csökkenteni fizikailag nem tudja." Hát ez ugye pontosan mutatja, hogy a kérdező az egyenáramon még nem jutott túl.


A másik meg a cikkbeli idézet, az ömlengés a hatásosról és a meddőről. Az elektrotechnika nem mantra műfej, hogy "az otthoni fogyasztásmérő a hatásost méri" csasztuskát ismételgessük, abba bele kéne gondolni.

"


Ipari környezetben ugyanis ahol nagyon sok tekercset (villanymotort, transzformátort stb...) használnak a hálózat jelentős induktív terhelése valóban veszteséget tud okozni a meddő teljesítmény miatt.


Erre fejlesztettek már ki régóta olyan berendezéseket melyek folyamatosan mérik ezt és annak megfelelően kapcsolgatnak az az egyes fázisokra Párhuzamosan! és aktívan különböző méretű kondenzátorokat! Ezzel ellenkompenzálva kapacitív terheléssel az induktív terhelést!

Szóval váltakozó feszültségnél (áramnál) a mért elfogyasztott teljesítmény és a valóban hasznosult teljesítmény aránya illetve a kettő közti különbség javítható csökkenthető, ezzel jelentős összegek spórolhatóak meg!


De itt bőven kilowattos fogyasztókról beszélek! Egy háztartásban egyrészt sokkal kisebb a fogyasztás másrészt kiegyenlítettebb a induktív kapacitív terhelés is.

Így ott nincs nem is lesz jelentősége. Az ilyen irányú beruházás sosem térülne meg.


Az otthoni mérők is mérik a meddő teljesítményt csak ennek nem sok jelentősége van.


Legalábbis a hagyományos mérők még mérték. A modern digitálisakkal nem tudom mi a helyzet ott másképp megy a mérés is és a kijelzett érték számítása is.

2019. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:

"Akkor miért engedik hirdetni? Neves portálokon is látom a hirdetésüket. Nem lehet tenni semmit, hogy az ilyen átverős dolgokban valamilyen hatóság konkrétan is tegyen valamit?

"


Devizahiteleket miért engedték hirdetni forgalmazni?

Autógyártók hogy merték meghamisítani a termékük kibocsájtási adatait?

"Visszaszámlálós" háztartási berendezéseket miért engedik hirdetni, eladni?

Google miért adhat el olyan eszközöket amelyeknek a kifejlesztés után 5 évvel lejár a frissítése és mehet a kukába?

(Igen jól értitek ha mondjuk egy 4.5 éve kifejlesztett chromebookot megvásárolsz újonnan és fél év múlva már nem frissít tovább mert lejárt a piacra dobás utáni 5 év akkor dobhatod a kukába. És ezt nyíltan vállalják. Így nem átverés. Csodás nem?)


Egyetértek súlyos visszásságok és hiányosságok vannak a fogyasztóvédelem terén, nem csak Magyarországon!

Nem tudom mit lehet tenni...

Bojkottálhatjuk akiről ilyesmi kiderül!

2019. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hatalmasat tévedek, mi? :D

Művelődjél: [link]

"A két vektor egy egyenesbe esik, de ellentétes értelmű, ezért különbségüket kell..."

De az is lehet, hogy szimplán nem tudsz olvasni, hiszen én azt írtam, hogy "elméletileg helytelen", és még azt is írtam, hogy de ez a power safer hatástalanságát a gyakorlatban nem befolyásolja. Erre te felvilágosítod a világot, hogy "Így ott nincs nem is lesz jelentősége." Szerinted mi a különbség a nem is lesz ott jelentősége, meg a gyakorlatban nem számít között??? :D :D :D :D Hatalmasat tévedek, mi? :D:D:D


"Az otthoni mérők is mérik a meddő teljesítményt. Legalábbis a hagyományos mérők még mérték. "

Már hogy mérnék a hagyományosak? Azok pont a cos fi szorzó alapján működnek.

2019. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: "Akkor miért engedik hirdetni?"

Mint már korábban írtam a GVH megkereste a céget, de nem válaszoltak. Mivel USA székhelyű, ezért a magyar fogyasztóvédelem/GVH/akármi nem tud velük mit csinálni

Aki meg úgy vesz valamit, hogy nem néz utána se a terméknek, se a cégnek, nem tűnik fel neki, hogy semmilyen elérhetőség, cégjegyzékszám, cím, semmi nincs sehol a honlapon, akkor meg is érdemli. Egy ezer Ft-os pólót nem vásárolnék ilyen honlapról, nemhogy egy több tízezer Ft-os akármit.

2019. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!